Vrba: „Zisk majstrovského titulu je utópiou, no dajte mi čas...“

21.07.2019 09:29:46
Štvrtú nemedailovú pozíciu obsadili v predchádzajúcej sezóne extraligy mužov hráči ATU Košice. Medailové ambície Východniari nepotvrdili už druhý rok v rade a tak nastala na poste hlavného trénera zmena. Doterajšieho „lodivoda“ Róberta Bučka nahradil Peter Vrba, ktorý v uplynulom ligovom ročníku získal s juniormi ATU majstrovský titul.

Košičania sa do play-off prebojovali z tretieho miesta a vo štvrťfinále si poradili s 1. FBC Florbal Trenčín 3:1 na zápasy. Vo vyrovnanom semifinálovom zápolení však nestačili na Tsunami Záhorskú Bystricu, ktorá ich vyradila tesne 3:2 na zápasy. „Minulú sezónu mi neprináleži hodnotiť. Pri tíme bol iný tréner, no z pohľadu diváka si myslím, že ATU mohlo extraligu vyhrať ale chýbalo im trošku športového šťastia,“ rozhovoril sa súčasný kouč ATU Peter Vrba.

 

Nový tréner má určite svoju predstavu o fungovaní družstva a tak hráči začali už 17. júna. „S prípravou sme začali už v polovici júna a rozdelili sme ju do troch častí. Druhá časť nám začína 29. júla a posledná tretia časť 19. augusta. Celkovo hráči absolvujú sedem týždňov intenzívnej prípravy na nový ročník najvyššej súťaže,“ doplnil Vrba a k cieľom svojho tímu v novej sezóne povedal: „Každý chce hrať dobrý florbal a získať majstrovský titul. Myslím, že prvé alebo druhé miesto je utópia, veľmi nerealistické, ale dajte mi nejaký čas. Uvidíme, aké mužstvo dáme dokopy. Budeme sa snažiť dobre pracovať a keď sa nám podarí dobrý štart do ligy, môžeme na tom stavať a uvidíme na konci. Skutočne nechcem dávať predikcie, kde skončíme.“

 

Definitívne potvrdené odchody, či príchody nových hráčov zatiaľ v ATU nemajú a tak sme sa konkrétne mená zatiaľ nedozvedeli. „V kolektíve je potenciál, hráči majú florbalové danosti. Uvidíme, koho počas leta získame a kto od nás odíde. Spoločne s funkcionármi chceme vybudovať čo najlepší tím pre nasledujúcu sezónu, aby sme udržali identitu ATU. Riešime príchody i odchody, sme v kontakte s novými florbalistami a budeme to kompletizovať v najbližších týždňoch,“ uzavrel ambiciózny kouč košického ATU.

späť