Všetky hosťujúce tímy majú na hokejkách mečbal!

06.03.2020 12:25:36
Je vysoko pravdepodobné, že sa jednotlivé série štvrťfinálových zápolení juniorskej extraligy ukončia už počas nasledujúceho víkendu. Všetky družstvá, ktoré vycestovali na ihriská súperov, vedú v sérii 2:0 na zápasy a majú tak vo svojich rukách mečbal.

Celkom zaujímavé výsledky uhrali na pôde lídra z 1. FBC Trenčín hráči Záhorskej Bystrice. Tsunami síce prehralo prvý duel 4:6 a druhý 2:6, no nebola to suverénne jednoznačná dominancia víťaza základnej časti a tak si v odvetných dueloch na domácom ihrisku Bratislavčania trúfajú. „Chalani majú kvalitu na to, aby Trenčínu znepríjemnili postup do semifinále. Keď všetci zabojujú, zápasy v sobotu a v nedeľu nemusia byť naše posledné. Chlapcom verím a keď dokážu ísť na sto percent svojho výkonu, tak to môže byť zaujímavý víkend,“ povedal tréner Tsunami Záhorská Bystrica Stanislav Hujo.

 

Obhajcovia majstrovského titulu, hráči ATU Košice rozbehli play-off podľa očakávania, keď si v domácom prostredí poradili s Mútnym 6:2 a 16:5. „Na Oravu cestujeme s cieľom vyhrať, no po skúsenostiach spred dvoch rokov zo štvrťfinále so Žilinou musíme ostať pokorní a pri zemi. Séria sa hrá na tri víťazstvá. Doma sme podali skvelý kolektívny výkon a keď ho zopakujeme verím, že budeme schopní ukončiť sériu v náš prospech. V mužskom tíme náš klub trápi maródka a tak je otázne, či zajtra nastúpime v kompletnom zložení,“ vyslovil kapitán ATU Košice Michal Kolcun.

 

Rovnako dobre rozohranú partiu majú aj žilinské „kobylky,“ ktoré pred týždňom taktiež využili domáce ihrisko na sto percent a v oboch súbojoch pokorili Duklu Banská Bystrica. V prvom dueli sa tešili z výhry 8:4 a v druhom svoju dominanciu ešte viac umocnili a zvíťazili 13:5. „Radi by sme ukončili sériu čo najskôr. Banská Bystrica má však výhodu domáceho prostredia a pod hrozbou vypadnutia pôjdu do zápasu naplno. Aj napriek tomu sa na sobotňajší duel veľmi tešíme a myslím si, že sme na neho dobre pripravení a sériu tak ovládneme 3:0,“ povedal hráč Grasshoppers Žilina Samuel Jančo.

 

Za menšie prekvapenie možno považovať dve víťazstvá bratislavského Snipers nad vicemajstrovským Florkom Košice. Chlapci z hlavného mesta v prvom dueli vybojovali tesnú výhru 5:4 a na druhý deň položili základ úspechu najmä počas prvej tretiny a celý súboj vyhrali 6:3. Na Východ tak cestujú spokojní a pripravení ukončiť sériu a vybojovať si postup do semifinále. „Poviem úprimne, že som nečakal, že do Košíc pôjdeme za stavu 2:0 pre nás, ale som za to veľmi rád a verím, že to doklepneme do semifinále. Na Florko sme sa dôkladne pripravovali a určite budeme chcieť túto sériu ukončiť v Košiciach. Celkovo si netrúfnem povedať v čom budú odlišné zápasy od tých, ktoré sme vzájomne odohrali v Bratislave a či vôbec budú odlišné. Obe družstva sa však navzájom oťukali a vedia čo môžu očakávať jeden od druhého a som presvedčený že táto séria bude do poslednej chvíle zaujímavá,“ povedal tréner bratislavského Snipers Tomáš Chvála.

 

Program zápasov extraligy juniorov:

 

3. štvrťfinále – sobota 7. 3. 2020:

 

10.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH pri ZŠ S. Cambela, Slovenská Ľupča)

13.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH Hargašová, Záhorská Bystrica)

17.30 hod – TJ FBK Hornets Mútne – FaBK ATU Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

20.30 hod – FK Florko Košice – Snipers Bratislava (Multihala, Alejová, Košice)

 

4. štvrťfinále – nedeľa 8. 3. 2020:

 

10.45 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH Hargašová, Záhorská Bystrica)

12.00 hod – FBK BCF Dukla Banská Bystrica – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH pri ZŠ S. Cambela, Slovenská Ľupča)

12.00 hod – TJ FBK Hornets Mútne – FaBK ATU Košice (ŠH pri ZŠ, Mútne)

12.30 hod – FK Florko Košice – Snipers Bratislava (Multihala, Alejová, Košice)

 

ZDROJ FOTO: Floorball FRAMES

späť