VŠK FTVŠ UK Bratislava víťazom základnej časti mužskej extraligy kolo pred záverom

09.03.2013 20:59:43
Dnes sa odohralo kompletné 27. kolo MEX ktoré nechalo všetko pred nedeľou otvorené.

Sobota priniesla predposledné 27. kolo mužskej extraligy, ktoré mohlo viacej povedať do konečnej tabuľky ako aj do zloženia dvojíc pred blížiacim sa play off.

Žatva 90 Dolný Kubín - ŠK 1. FBC Trenčín 5:22 (3:8, 0:9, 2:5)

V otváracom zápase extraligovej soboty sa zohralo stretnutie na Orave v Kňažej, kde Dolný Kubín hostil ŠK 1. FBC Trenčín. Súboj Dávida s Goliášom skončil vysokým rozdielom 5:22, keď Trenčania nedali domácim takmer žiadnu šancu.

FBC Grasshoppers AC UNIZA-ŠK VICTORY STRAS Nová Dubnica 6:3 (0:2, 2:0, 4:1)

Na Rosinskej, kobylky privítali zachraňujúce sa dubnické hviezdy. Boli to práve hráči Dubnice, ktorí otvorili skóre. Dvojgólové vedenie stratili hostia v druhej tretine, keď sa kobylkám podarilo prelomiť streleckú smolu. Záverečná tretina bola jasnou záležitosťou kobyliek, ktoré štyrmi gólmi rozhodli o víťazstve na domácej pôde.

FBC Predátor Sabinov - FBK HARVARD Partizánske 6:6 (2:2, 0:1, 4:3)

V Sabinove sa hralo o záchranu u lepšiu pozíciu pred play off. Domáci sa nevedeli cez zónovú obranu a brejky Partizánskeho presadiť. Po dvoch tretinách Sabinov prehrával 2:3. V záverečnej tretine sa strhla strelecká smršť. Lepšie na tom boli stále hostia, ktorí dokonca viedli už o dva góly. Sabinov stav vyrovnal a v záverečnej päťminútovke to bolo kto z koho. Po záverečnom hvizde sa nakoniec body delili, čo ani jednému z tímov veľa nerieši.

FBK Tvrdošín - ŠK DRAGONS Ružinov Bratislava 6:10 (2:4, 2:6, 2:0)

Domáci Tvrdošín len s torzom nastúpil na domácej palubovke proti bratislavskému Dragonsu. Draci si na Orave po dvoch tretinách už len víťazstvo strážili. Tvrdošín sa nevedel až v závere zápasu presadiť proti súperovi.

VŠK FTVŠ UK Bratislava - FBK BOGDAU Stupava 10:5 (2:2, 4:2, 4:1)

V zápase o všetko vysokoškoláci od úvodu išli za svojim cieľom. VŠK FTVŠ UK Bratislava  striedal proti Stupave svetlé aj temné momenty, ale k ceste za víťazstvom a prvenstvom v základnej časti vysokoškolákom nič nestálo.

FBC Mikuláš Prešov - FBK Michalovce 13:7 (4:1, 3:3, 6:3)

Prešov si v malom východniarskom derby polepšil pozíciu pred záverečným zápasom a stále je v hre o play off. Michalovce z Prešova odchádzali po vysokej prehre so skolenou hlavou, keď už im nič nepomôže v záchrane extraligy.

FbO FLORKO Košice - ATU Košice 4:4 (2:1. 1:1, 1:2)

Pravé Košické derby pritiahlo do haly na Alejovej viac ako štyri stovky divákov. Na ihrisku oba celky predviedli veľké florbalové divadlo, ktorým zabávali prítomných divákov. Kto prišiel neľutoval, keď videl pravé derby zo všetkým čo k tomu patrí. ATU aj napriek tomu, že celý zápas doťahovalo zápas nakoniec dotiahlo do remízového konca. V košických derby sme si za poslednú dobu mohli zvyknúť na nerozhodné výsledky.