Východniarky „naložili“ súperkám

09.01.2017 18:02:31
Úspešný víkend prežívali hráčky béčka Banskej Bystrice, ktoré v prvej lige žien zvíťazili v oboch domácich súbojoch. Do Badína za nimi vycestovali 1. SC Malacky a FbO Žochár Topoľčany. Vysoké a jednoznačné výhry však zaznamenali Sabinovčanky a Rimavská Sobota.

Jediný súboj trinásteho kola sa odohral v sobotu v Badíne, kam pricestovali dievčatá z Malaciek. Béčko Banskej Bystrice vyhralo napokon 5:4 a včera sa Bystričanky tešili z prekvapujúco hladkého víťazstva 5:0 nad Topoľčanmi. „V zápasoch proti Malackám aj proti Topoľčanom sme tvorili hru a súperov sme prestrieľali jednoznačným spôsobom. Proti Malackám sme mali šanci dostatok, len nám chýbala lepšia koncovka. Baby som stále burcoval k trpezlivosti, čo sa aj oplatilo. Sára Šimová strelila kontaktný gól na 2:4 a rýchlo sme sa chytili šance a zápas sme doviedli do víťazného konca. V súboji proti druhým Topoľčanom nám pomohol aj rýchly gól Barbory Uramovej, ktorý strelila už po 37 sekundách. Som rád, že sme dokázali udržať čisté konto, čo nie je vo florbale vôbec jednoduché. Aj z tohto hľadiska vidno, že baby podali výborný výkon hlavne v obrane a oporou im bola v bráne Lucka Muková," zhodnotil oba súboje tréner 1. FBK BCF Banská Bystrica Zdenko Babík.

 

Štrnáste kolo sa odohralo kompletne. „Predátorky“ zo Sabinova doma rozložili Trenčín v pomere 15:5 a usadili sa na druhom mieste tabuľky. Rimavská Sobota vyhrala v Badíne nad Malackami rovnako vysoko 12:2 a odlepila sa z posledného miesta kam spadlo bratislavské Florpédo.

 

Výsledky prvej ligy žien:

 

13. kolo – sobota 7. 1. 2017:

 

1. FbK BCF Banská Bystrica „B“ – 1. SC Malacky 5:4 (1:1, 1:3, 3:0)

 

Zápas FbO Florpédo Bratislava – ŠK Lido Prírodovedec odložili pre ochorenie hráčok Florpéda a súboje FBC Slovan Rimavská Sobota – FbO Žochár Topoľčany a FbC Predator Sabinov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto „B“ odložili z dôvodu uvoľnenia hráčiek pre potreby štátnej reprezentácie.

 

14. kolo – nedeľa 8. 1. 2017:

 

FbC Predator Sabinov – ŠK 1. FBC Trenčín 15:5 (5:1, 4:1, 6:3)

 

1. FbK BCF Banská Bystrica „B“ – FbO Žochár Topoľčany 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

 

FBC Slovan Rimavská Sobota – 1.SC Malacky 12:2 (4:0, 6:1, 2:1)

 

Aktuálna tabuľka po 14. kole:

 

ZDROJ FOTO: Matej KAPUSTA

späť