Vykročia „Kobylky“ k záchrane?

27.01.2017 16:36:16
Základná časť extraligy mužov sa nezadržateľne blíži k svojmu záveru. S pribúdajúcimi kolami sa postupne riešia mnohé otázniky aktuálnej sezóny a tak budú zaujímavé aj súboje osemnásteho kola.

Tesne predpoludním sa doma predstavia žilinské „Kobylky,“ ktoré sa nachádzajú na poslednom mieste tabuľky. Čaká ich náročný súboj proti bratislavskému iClinic, ktorý si tiež nemôže dovoliť zaváhať. Chlapci sú momentálne na siedmom mieste, no delí ich jediný bod od spadnutia na deviatu priečku tabuľky.

 

Tsunami Záhorská Bystrica, ktorá túži na čele nahradiť úradujúcich majstrov FK ATU Košice, bude hrať proti nováčikovi, košickému Žltému Snehu na ich palubovke. Naopak majstri budú proti a pokúsia sa naplno bodovať na Orave proti Nižnej. S veľkým odhodlaním uspieť cestujú do Trenčína florbalisti FBC Mikuláš Prešov, ktorí sú na deviatom mieste a chcú miestenku do play off.

 

Slovenský vicemajster FbO Florko Košice prehral posledné dva súboje s družstvami z prvej štvorky a tak bude chcieť doma zvíťaziť nad FBC Skalica. „Boj o prvú štvorku ešte nevzdávame. Máme pred sebou ešte tri domáce súboje a cestujeme na dva súboje do Trenčína, čiže šanca o lepšie postavenie pred play off tu stále je,“ povedal tréner košického Florka Lukáš Blaško.

 

Kolo uzavrú večerným súbojom medzi ŠK Lido Prírodovedec a FBK AS Trenčín, ktorý sa odohrá v Modre. Lido ešte poškuľuje po účasti v play off, no v súčasnej situácií budú zrejme Bratislavčania radi, ak si zachránia „extraligovú kožu.“

 

Program Extraligy mužov:

 

18. kolo – sobota 28. 1. 2017:

 

11.00 hod – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina – iClinic VŠK FTVŠ UK (ŠH ZŠ V. Javorku 32, Žilina)

14.00 hod – Žltý Sneh Košice – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FK ATU Košice (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.30 hod – FbO Florko Košice – FBC Skalica (Multihala, Alejova, Košice)

20.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín (ŠH ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1/A, Modra)

späť