Vysnívané sa stalo skutočnosťou, Snipers je extraligový!

24.04.2018 15:43:54
To, čo sa Bratislavčanom nepodarilo počas finálovej série prvej ligy mužov, zrealizovali počas baráže. Ich protivníkom v boji o postup do extraligy bol FBC Predator Sabinov. Predposledný tím súťaže však proti druhému celku prvej ligy neuspel, pretože Snipers vyhral 3:0 na zápasy a zaslúžene si vybojoval postup medzi elitu.

Po dvoch víťazstvách na Východe čakal na Bratislavčanov v domácom prostredí posledný krok. Úvod však pripomínal trápenie sa z rozhodujúceho domáceho finále so žilinskými „Kobylkami.“ Snipers hral a Sabinov strieľal jednoduché góly. Prvú tretinu sa hostia tešili trikrát a domáci sieť Sabinova nerozvlnili ani raz...

 

Až v polovici zápasu zavelil do boja presným zásahom domáci Vladimír Roziak, no hostia ešte za krátko stihli zareagovať. Potom sa presadil opäť Roziak a po ňom aj Matúš Lipčák. Do šatní tak družstvá odchádzali za stavu 3:4 v prospech sabinovských „Predátorov.“

 

Úvod tretej časti začal Snipers streleckým uragánom, ktorý po necelých piatich minútach pretavili do troch gólov a otočili na 6:4. Sabinovčania sa ešte zmohli na vyrovnanie – 6:6, no od tohto momentu sa do streleckej listiny zapisovali už len domáci hráči. Skóre sa napokon zastavilo na výsledku 10:6 a Snipers si splnil vytúžený cieľ, ktorý znamenal postup do extraligy. „Zápas začal od začiatku vo vysokom tempe, no trápili sme sa v zakončení a Sabinov perfektne využíval brejky. Boli sme však trpezliví a vedeli sme, že keď začneme hrať viac kolektívne, určite budeme mať dosť šancí na otočenie zápasu a tak sa aj stalo. V tretej tretine už bolo vidno, že na hosti asi doľahla únava z cestovania a na náš behavý štýl hry už nestíhali reagovať, čo vyústilo opäť v našu výbornú tretiu tretinu,“ povedal hráč bratislavského Snipers Vladimír Roziak.

 

Na extraligovej mape tak pribudne v podstate štvrtý bratislavský tím, čo je po dvoch košických a trenčianskych suverénne najvyšší počet. Snipers však do počtu nechce byť. „Pocity z postupu do extraligy sú určite skvelé a cítime veľké zadosťučinenie za všetku tvrdú drinu, ktorú sme za všetky tie roky odviedli. Veľa hráčov už dlhšie spĺňa úroveň extraligistov ale rozhodli sa zostať u nás a som rád, že sa budú konečne môcť priamo porovnať so slovenskou špičkou. Naše ciele v extralige berieme s pokorou a vieme, že to najťažšie nás ešte len čaká, ale verím, že na udržanie sa v extralige máme. Nie sme tím jednej partie, ktorá sa tam ide na rok zohriať, sme veľký klub, ktorý chce v extralige zanechať svoju stopu,“ dodal Roziak, hráč dnes už extraligového tímu Snipers.

 

Výsledok baráže o účasť v extralige mužov:

 

3. zápas baráže – sobota 14. 4. 2018:

 

Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC Predator Sabinov 10:6 (0:3, 3:1, 7:2)

späť