Vysokoškoláci UK aj po víkende vedú mužskú extraligu.

10.02.2013 19:44:04
Po 22. kole v mužskej extralige zostáva čelo nezmenené.

Mužská extraliga pokračovala nedeľným 22. kolom. Na programe bolo sedem zápasov, ktoré mali kvalitu i úroveň. Kto si našiel cestu vie ako to na ploche vyzeral. V 22. kole sa zrodili tieto výsledky.

ŠK VICTORY STRAS Nová Dubnica - ŠK DRAGONS Ružinov Bratislava 2:6 (0:1, 1:2, 1:3)

Dubnické hviezdy sa v v posledných kolách výsledkovo trápia, čo potvrdila i včerajšia prehra v Partizánskom. Dnešný súper Dragons na Považí body stratiť nechcel a tak sa v chladnej hale počas prvej tretiny hral vyrovnaný florbal. Výsledok sa naťahoval počas celého zápasu, keď o krok vpred boli hráči Dragonsu. Domácim dubnickým hviezdam sa nepodarilo ani doma zabodovať. Dubnicu v závere sezóny budú čakať tvrdé chvíle. Naopak Dragons v strede tabuľky s dôležitými dvomi z Považia odchádza domov spokojný.

FBK Tvrdošín - FbO FLORKO Košice 8:11 (1:3, 3:4, 4:4)

Na Orave privítali vôbec po prvý raz košické Florko. Hostia začali dobre a rýchlo si vypracovali náskok. Tvrdošín mal pomalší začiatok čo si v druhej tretine vyžiadalo i oddychový čas. Tento moment pomohol domácim zastaviť košický gólostroj. Tvrdošín sa chytil a pomaly sa začal do zápasu dostávať. V záverečnej tretine to bola vyrovnaná partia. Florko malo vo svojich radoch Zemena, ktorý vystrieľal hosťom body. Päťgólový Zemen sa tak veľkou mierou podieľal na víťazstve Florka. Tvrdošín potvrdil dnes svoju dobrú formu aj napriek prehre.

FBK Michalovce - ATU Košice 6:11 (3:4, 1:4, 2:3)

Košický technici zavítali do Michaloviec. Vlažná prvá tretina priniesla strelecké preteky. Sedem gólov sľubovalo divoký zápas, ktorý sa nakoniec nekonal. ATU v druhej tretine zlepšilo defenzívnu činnosť a začalo sa viacej sústrediť na hru. Štyri góly do siete domácich ovplyvnili vývoj zápasu. V záverečnej tretine sa Michalovce opäť dostávali pred košickú bránku častejšie. Góly však nepadali aj vďaka skvelému výkonu brankára ATU, ktorý má podiel na víťazstve. Michalovce mali dnes na viac, ale strelecké šťastie opustilo ich hokejky. ATU v priemernom výkone zvíťazilo aj s dávkou šťastia.

Žatva 90 Dolný Kubín - VŠK FTVŠ UK Bratislava 3:16 (0:5, 2:7, 1:4)

Líder základnej časti cestoval na Oravu k poslednému tímu tabuľky do Dolného Kubína. Vysokoškoláci UK si počas celého zápasu hrali svoju hru a bavili sa florbalom. Domáci sa do šancí dostávali len sporadicky. Hostia mali zápas pevne v rukách a ukázali prečo im právom patrí vedúca priečka v tabuľke.