Vysokoškoláci UK vo vzájomnom súboji o čelo tabuľky zdolali Trenčín.

28.01.2013 10:54:15
Zaujímavé 20 kolo mužskej extraligy prinieslo prevažne víťazstvá domácich tímov.

V nedeľu pokračovala mužská extraliga 20. kolom. Dnes lákal najmä súboj prvého Trenčína s druhým vysokoškolákmi UK.

VŠK FTVŠ HURIKÁN Bratislava - ŠK 1. FBC Trenčín 7:5 (1:2, 2:1, 4:2)

V zápase víkendu sa dnes stretol prvý s druhým na pôde vysokoškolákov pod mostom Lafranconi. Zápas oku lahodiaci pre diváka zohrali obaja aktéri počas celých 60 minút. V prvej tretine sa začalo z oboch strán opatrne. Nikto nechcel spraviť chybu ako prvý. Trenčín sa po prvej dvadsaťminútovke dostal do vedenia o gól. V druhej tretine sa pokračovalo vo vysokom tempe a výsledkovo sa stav vyrovnal. V záverečnej tretine Trenčín ušiel na rozdiel dvoch gólov. Trenčania za stavu 3:5 mali na hokejke viacero šancí na zlomenie zápasu. Domáci vysokoškoláci sa nezlomili a dokázali vyrovnať. Purc minútu pred záverečnou sirénou strelil gól, znamenajúci víťazstvo domácich. Trenčín nemal čo stratiť a vsadil na hru bez brankára. Výhoda o jedného muža v poli nevyšla Trenčanom, keď gólom do prázdnej brány Dodo Velčický spečatil víťazstvo domácich.

Vysokoškoláci UK sa po výhre prepracovali na čelo tabuľky práve pred svojho dnešného súpera Trenčín. Zápas s vysokým florbalovým kreditom sledovalo slušne zaplnené hľadisko športovej haly, ktoré si prišlo na svoje

ATU Košice - ŠK DRAGONS Ružinov Bratislava 5:4 (1:1, 2:2, 2:1)

Na východe sa hralo taktiež zaujímavé stretnutie. ATU doma hostilo Dragons. Zápas počas celých 60 minút vyrovnaný. Domáci boli o gól lepším tímom a drakom uchmatli body. Bratislavčania sa na súperovom ihrisku neprezentovali v plnej zostave čo možno rozhodlo i o ich prehre.

FBK Michalovce - FBK HARVARD Partizánske 15:9 (7:1, 5:3, 3:5)

Súboj dvoch celkov zo spodu tabuľky bol zaujímavý. Partizánske sa ujalo vedenia, ale rýchlo ho stratilo. Sedemgólová nádielka rýchlo schladila hostí. V druhej tretine počas presilovej hry Partizánske inkasovalo a nastal zlom zápasu. Michalovce v podvedomí vysokého náskoku poľavilo v závere zápasu čo Partizánske zúžitkovalo na skorigovanie výsledku.

Ďalšie výsledky 20. kola

FBC Predátor Sabinov - Žatva 90 Dolný Kubín                                       10:4 (4:0, 4:4, 2:0)

FBK Tvrdošín - FBC Grasshoppers AC UNIZA                                         7:9 (3:5, 4:1, 0:3)

FBK BOGDAU Stupava - ŠK VICTORY STRAS Nová Dubnica              5:4 (1:0, 2:3, 2:1)