Vytúžený postum na MS mužov sa stal skutočnosťou

22.10.2012 16:22:25
Vydarená a úspešná kvalifikácia posúva slovenský florbal opäť vyššie

 Slováci po dlhej a hlavne náročnej ceste dorazili pred obedom do mestečka Podcetrtek. Už po popoludní ich čakal prvý ostrý štart v kvalifikácii. Našim súperom v úvodnom zápase bol tím Holandska. Proti tomuto celku naši muži nastúpili v predošlej kvalifikácii, keď zvíťazili presvedčivo 16:0. Postup nám v roku 2010 ušiel tesne pomedzi prsty a tak táto kvalifikácia má byť tou úspešnou.

 

Naši reprezentanti spravili prvý a dôležitý krok pri vstupe do turnaja. Slováci do zápasu vleteli ako víchor a spustili na Oranie gólostroj. Spokojnosť s prvým zápasom a výsledkom nám potvrdil aj manažér slovenskej reprezentácie Teo Turay.

 

V druhom zápase na nás čakali Srbi. Od začiatku naši hráči začali miernym tlakom a zasypali bránku súpera  strelami. Brankár Srbov bol však pozorný. Jeho spoluhráči nás ohrozovali pomenej aj to len s protiútokov. V psychicky náročnom zápase naši hráči v pravý čas zabojovali a pripísali si ďalšie dôležité víťazstvo na ceste k vytúženému postupu.

 

Po dráme so Srbskom už naši chalani nič také nechceli pripustiť so Slovincami. Vybehli sme na súpera s chuťou a hneď od začiatku sme mali tlak, a územnú prevahu. Slovincom hnalo domáce publikum a boli nepríjemnejší ako v Nitre. Znalosť súpera nám pomohla k tretiemu víťazstvu v rade a naklonenie postupových misiek váh na našu stranu.

 

Štvrtý v poradí nás čakali Taliani, ktorí boli našimi katmi v minulej kvalifikácii. Tesné a vydreté víťazstvo, ktoré stálo našich chalanov veľa síl odstavilo Taliansko a naši chalani prepísali históriu Slovenského florbalu. Zaručený postup na majstrovstvá sveta do Švajčiarska, ktoré sa uskutočnia v decembri viedol práve cez Talianov.

 

Naša výprava sa žiaľ so Slovinskom a kvalifikáciou rozlúčila prehrou s Estónskom, no to nič nemení na fakte, že sa po prvýkrát v histórií predstaví Slovensko na majstrovstvách sveta. Druhým postupujúcim je náš jediný premožiteľ tím Estónska.

 

Chalanom gratulujeme k historickému postupu na MS a splnenia cieľa.späť