Z favoritov zakopla len Nemšová

06.03.2017 21:18:02
Štvrťfinále je v plnom prúde aj v najvyššej súťaži žien – extralige a po dvoch súbojoch v domácom prostredí vedú v sérií 2:0 na zápasy traja zo štyroch favoritov. Tretiu Nemšovú prekvapil ôsmy tím po základnej časti iClinic VŠK FTVŠ UK.

Pruské, ktoré je majstrom začalo prvý domáci súboj jednoznačne proti Kysuckému Novému Mestu a vyhralo ho 15:1. Včera to však už zo strany hostí bol podstatne lepší výkon a nádejný výsledok. Kysučanky prehrali tesne 4:5. „Prvý zápas nám veľmi nevyšiel, no v druhom to bolo podstatne lepšie. Napriek tomu verím, že aj v domácom zápase dokážeme Pruské ešte trochu potrápiť,“ povedal tréner MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto Michal Vlček.

Spišiačky privítali doma vo východniarskom derby Michalovce. Domáci tím nastúpil v oboch súbojoch ešte bez potrestanej Kristíny Hudákovej, no aj napriek tomu situáciu zvládli a vyhrali 7:2 a 10:5. „Do obidvoch zápasov sme išli s jasným cieľom. Play-off sa nehrá na krásu, ale na výsledok, čo sme zvládli. V konečnom dôsledku to ale boli z našej strany slabšie zápasy ako sme zvyknutí, hlavne v koncovke, čo musíme určite zlepšiť. Bolo cítiť nervozitu z našich mladších hráčok, ktoré hrajú play-off prvý krát a to sa podpísalo aj na výsledkoch,“ zhodnotil Jozef Grega, tréner FbK Kométa Spišská Nová Ves.

Tretia Nemšová podľa papierových predpokladov nemala mať problém s ôsmim tímom iClinic VŠK FTVŠ UK, ale mala... Hosťujúce hráčky prekvapili v oboch zápasoch a nechýbalo veľa a mohli cestovať do Bratislavy s dvomi víťazstvami. V sobotu dotiahli súboj do remízy 4:4 a pár sekúnd pred jeho koncom rozhodla Adela Kľúčiková o výhre iClinic. „Bol to vyrovnaný zápas, ale na druhej strane sme hrali dosť dlhý čas v oslabení. Napriek tomu sme v oslabovke inkasovali len jeden gól. Hralo sa hore dolu a bolo cítiť, že oba tímy chcú vyhrať. Myslím si, že sme na začiatok play-off spravili príjemné prekvapenie,“ povedala strelkyňa rozhodujúceho gólu Adela Kľúčiková a k druhému súboju, ktorý Bratislavčanky prehrali 3:4 až v sérií samostatných nájazdov dodala: Tak ako v sobotu to bol vyrovnaný zápas až do konca. Na Nemšovú sme si opäť verili. Domáce hráčky pozorne bránili a odrážali naše útoky. Neskoršia pasáž hry priniesla otvorenejší florbal, kedy sa presadili obe družstvá. Mrzí nás množstvo nepremenených šancí a na druhej strane nás oba dni veľmi podržala v bráne naša Viktória Ščasná. Tento víkend ukázal, že na to máme.“

Za najvyrovnanejšiu sériu sa pred začiatkom štvrťfinále považoval súboj tabuľkových susedov medzi Tvrdošínom a Prešovom. Oravčanky doma náročné zápasy zvládli a v oboch prípadoch sa tešili z výhier 8:3 a 11:7. „V prvom stretnutí sme si od úvodu vytvorili veľký tlak na súpera. Hral sa vcelku rýchly florbal a nám to tam padalo. V druhej tretine sme trochu poľavili a v závere zápasu sa super snažil vysoko napádať no dokázali sme odolať. Bol som veľmi spokojný hlavne s našou obranou činnosťou. Včera sme neboli až tak dôslední. Prešov hral bojovne a premenil azda každú šancu, naopak my sme sa v koncovke trápili. V druhej tretine začali baby opäť lepšie brániť a dostali sme sa do dvojgólového náskoku. V závere tretiny sme už mysľou boli v šatni a nedostúpili sme hráčku, ktorá bravúrnou strelou znížila na rozdiel jedného gólu. V poslednej tretine sme sa konečne prebudili strelecky, hlavne druhá formácia a to bol zlomový moment zápasu. Húževnatí hostia hrali na konci pover-play a nám sa podarilo dať gól do prázdnej brány,“ povedal tréner FbK Tvrdošín Milan Burdeľ.

Výsledky štvrťfinále extraligy žien:

1 – Štvrťfinále – sobota 4. 3. 2017:

ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 15:1 (3:0, 7:1, 5:0)

FbK Kométa Spišská Nová Ves – Eastern Wings Michalovce 7:2 (0:0, 4:1, 3:1)

NTS FK-ZŠ Nemšová – iClinic VŠK FTVŠ UK 4:5 pp (2:1, 0:2, 2:1, 0:1)

FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov 8:3 (2:0, 1:0, 5:3)

2 – Štvrťfinále – nedeľa 5. 3. 2017:

ŠK 98 Pruské – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto 5:4 (1:1, 1:2, 3:1), stav série: 2:0

FbK Kométa Spišská Nová Ves – Eastern Wings Michalovce 10:5 (3:0, 1:1, 6:4), stav série: 2:0

NTS FK-ZŠ Nemšová – iClinic VŠK FTVŠ UK 4:3 sn (1:0, 0:1, 2:2, 0:0, 1:0), stav série: 1:1

FbK Tvrdošín – FBC Mikuláš Prešov 11:7 (4:4, 3:2, 4:1), stav série 2:0

ZDROJ FOTO: Jozef LEPÁČEK