Zaboduje Žltý Sneh v Trenčíne naplno?

07.10.2016 14:08:29
Aj počas nasledujúceho víkendu si môžu fanúšikovia florbalu vyjsť na Extraligu mužov. Na programe sú zápasy šiesteho kola a dohrávka tretieho. Práve úradujúci majstri FK ATU Košice majú pred sebou dva domáce súboje.

Zajtra ATU privíta „Koňare“ z Prešova, ktorí v predchádzajúcom zápolení na ihrisku súpera, presnejšie v Žiline, stratili všetky body po tesnej prehre 6:7. V nedeľu zavíta na košickú palubovku v dohrávke tretieho kola FBC Skalica.

 

Vicemajstri FbO Florko Košice sa pripravili na bratislavský tím Tsunami Záhorská Bystrica. Florko po strate bodu už v takmer vyhratom stretnutí v derby proti ATU, bude chcieť doma zvíťaziť za tri body. Tsunami však v Stupave zdolalo dovtedy aktuálneho lídra súťaže, ktorým bolo ŠK Lido. A práve ďalšie družstvo z hlavného mesta Lido, privíta žilinské „Kobylky.“

 

Na Oravu do Tvrdošína cestujú Záhoráci zo Skalice, kde ich čaká neľahký súboj s domácou Nižnou. Aktuálny líder Extraligy FK AS Trenčín si bude chcieť udržať svoju pozíciu a na to potrebuje vyhrať v Bratislave nad vysokoškolským VŠK FTVŠ Lafranconi. „Skutočnosť, že sa nachádzame na prvom mieste tabuľky odráža kvalitu súčasného kádra na čele s výborným brankárom. Do Bratislavy cestujeme s túžbou po ďalšom víťazstve, navyše sa nám proti Hurikánu v poslednom čase celkom darí, čiže si veríme,“ povedal kapitán a hrajúci tréner FK AS Juraj Matejka. Z piatich doteraz odohratých zápasov však až v troch Trenčania remizovali a o svojom víťazstve rozhodli v predĺžení, prípadne v samostatných nájazdoch. „Boli to veľmi náročné zápasy. Derby s miestnym FBC nikdy nepozná favorita, úradujúci majstri ATU Košice neboli majstrami náhodou, no čo nás teší, že sme vždy dokázali víťazstvo strhnúť na svoju stranu,“ dodal Matejka.

 

Jediným tímom bez víťazstva je košický nováčik Žltý Sneh, ktorý je na poslednom mieste tabuľky a cestuje na súboj do Trenčína. ŠK 1. FBC aktuálne nie je vo svojej koži a je susedom Východniarov v tabuľke. Bude sa teda rozhodovať, či sa Košičania bodovo dotiahnu na svojho súpera alebo sa prehĺbi ich kontakt so zvyškom ostatných družstiev.

 

Program Extraligy mužov:

 

6. kolo – sobota 8. 10. 2016:

 

13.00 hod – FbO Florko Košice - Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FK ATU Košice – FBC Mikuláš Prešov (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – VŠK FTVŠ Lafranconi UK – FK AS Trenčín (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – TJ A-FbO Nižná – FBC Skalica (MŠH, Školská, Tvrdošín)

17.30 hod – ŠK 1. FBC Trenčín – Žltý Sneh Košice (MŠH, Mládežnícka, Trenčín)

19.00 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

 

Dohrávka 3. kola – nedeľa 9. 10. 2016:

 

11.00 hod – FK ATU Košice – FBC Skalica (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

späť