Zachráni si kožu Nitra alebo Banská Bystrica?

24.03.2017 07:56:49
Extraliga žien bude mať od nasledujúcej sezóny nového účastníka, ktorým bude FbC Predator Sabinov. Jeden z dvojice 1. FBK BCF Banská Bystrica a ŠK Slávia SPU DFA Nitra sa však minimálne na jeden rok s extraligou rozlúči. Rozhodne o tom zajtrajší vzájomný zápas, ktorý sa odohrá v Nitre.

Keďže Sabinov obsadil jednu z dvoch miesteniek pre účasť v extralige, jedno zo súčasných tímov tejto súťaže musí zostúpiť do prvej ligy. Zajtrajší podvečerný súboj medzi Nitrou a Banskou Bystricou túto hádanku vyrieši. Súperi sa už v baráži spolu stretli a Nitra zdolala Bystricu jednoznačne 9:2. V druhom sobotňajšom stretnutí nepôjde prakticky o nič. Sabinov pricestuje do Bratislavy, kde bude v súboji s Lidom chcieť potvrdiť svoju doterajšiu suverenitu víťazstvom. Dievčatá z Lida budú chcieť získať svoje prvé body v baráži.

 

Nedeľa bude zaujímavá v prípade, ak by sa zápas medzi Nitrou a Banskou Bystricou skončil nerozhodne. V tom prípade budú tuho bojovať tieto družstvá o extraligovú miestenku medzi sebou na diaľku. Bystričanky cestujú do Sabinova, kde to nebudú mať vôbec jednoduché a Nitra odohrá zápas doma proti ŠK Lido Prírodovedec.

 

Program baráže extraligy žien:

 

5. kolo – sobota 25. 3. 2017:

 

19.00 hod – 1. FBK BCF Banská Bystrica – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (ŠH SPU, Československej armády 1, Nitra)

18.30 hod – ŠK Lido Prírodovedec – FbC Predator Sabinov (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

 

6. kolo – nedeľa 26. 3. 2017:

 

12.00 hod – FbC Predator Sabinov – 1. FBK BCF Banská Bystrica (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

10.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – ŠK Lido Prírodovedec (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

späť