Začína sa boj o účasť v Extralige juniorov

19.08.2015 15:29:04
Už dnes sa v úvodnom zápase kvalifikácie o postup do Extraligy juniorov stretnú domáci FBC Páv Piešťany a ŠK Lido Bratislava.

Extraliga bude mať dvanásť účastníkov a keďže sa zo súťaže odhlásil ŠK 1. FBC Trenčín, dostali príležitosť športovo sa pobiť o túto miestenku práve chlapci z Piešťan, ktorí nemajú žiadne ligové skúsenosti okrem dorasteneckej kategórie a chlapci z bratislavského Lida.

 

Lido už malo v minulosti juniorský tím a to v roku 2008. Od toho času sa však nová generácia postupne profilovala. „Nášho súpera prakticky vôbec nepoznáme, no sme odhodlaní zabojovať o postup do Extraligy. V prípade neúspechu z toho nebudeme robiť vedu, no rozhodne zbrane vopred neskladáme,“ povedal slovo do bitky tréner Bratislavčanov Pavol Veninger.

 

Zdá sa, že v Piešťanoch sú na tento súboj „nabudení“ o niečo viac. Do hľadiska sa chystajú aj fanúšikovia, od ktorých piešťanskí juniori očakávajú pekelnú atmosféru. „V Piešťanoch postupne formujeme fanúšikovskú základňu. Snažíme sa ísť cestou reklamného marketingu aby sa ľudia o florbal v Piešťanoch zaujímali. Na zápas príde aj lokálna televízia. Je to náročná cesta, no myslím si, že sa nám to celkom darí,“ povedal tréner a prezident FBC Páv Piešťany Matúš Kromholc a zároveň dodal: „Aj napriek tomu, že ani my toho o súperovi veľa nevieme, prípravu na dvojzápas sme nepodcenili. V rámci tréningov sme si zmerali sily s našim mužským tímom, čo nám určite pomohlo. Systém na dva zápasy je podľa mňa férový a zároveň atraktívny. Skutočnosť, že hráme úvodný duel na domácom ihrisku berieme trochu ako výhodu. V domácom prostredí si chlapci môžu súpera oťukať a vyťažiť z prostredia, ktoré poznajú. Takto pripravení už môžeme vycestovať na súperovu pôdu.“

 

Hrať sa bude na dva zápasy, z ktorých sa započítajú víťazstvá. Ak skončí úvodný súboj remízou, nebude nasledovať predĺženie ani samostatné nájazdy. Remíza zostane v platnosti. Ak sa však aj odveta v Bratislave skončí nerozhodne, bude nasledovať desaťminútové predĺženie. Ak v predĺžení padne gól, bude koniec zápasu, ak gól nepadne, aktéri absolvujú sériu piatich samostatných nájazdov.

 

Dnešný zápas sa začína o 18.00 a odohrá sa v hale na Gymnáziu Pierre de Coubertina, námestie SNP 9 v Piešťanoch. Súboj rozhoduje dvojica Jursa – Glonek.

 

ZDROJ FOTO: facebook FBC Páv Piešťany

späť