Začínajú boje o miestenky v extralige juniorov

10.03.2017 12:29:42
Šiestimi zápasmi sa rozbehne aj baráž juniorskej extraligy, do ktorej sa zapojí identický počet tímov. O účasť v najvyššej celoštátnej súťaži juniorov budú bojovať doterajší extraligisti Meteníci Likavka a FbO Florpédo Bratislava a družstvá z regiónov – FBK AS Trenčín, TJ FBK Hornets Mútne, ŠK 1. FBC Zvolen a Tsunami Záhorská Bystrica. Postúpia však len štyri z nich.

V tejto sezóne je baráž náročnejšia, pretože sa hrá dvojkolovým systémom doma – vonku a každý sa stretne s každým, čo predstavuje dovedna desať zápasov pre každé družstvo. V predchádzajúcej sezóne sa súperi stretli medzi sebou len raz a tak jeden tím odohral len polovicu stretnutí. Po odohratí všetkých desiatich kôl sa spraví v tabuľke čiara a prvé štyri tímy postúpia, resp. zotrvajú v extralige.

 

Extraligisti z Bratislavy začínajú svoje zápasy v domácom prostredí, ktoré im v tejto úbohej situácií so športovými halami v hlavnom meste, poskytne Modra. Florpédo tak zajtra hostí Mútne a v nedeľu pricestujú pod Malé Karpaty ich extraligoví kolegovia z Likavky. Víťazi západoslovenského regiónu FBK AS Trenčín zažije zajtrajšiu premiéru proti Likavke a o deň neskôr cestujú Trenčania do Zvolena. Víťaz bratislavského regiónu, ktorým je družstvo Tsunami Záhorská Bystrica cestuje do Zvolena a doma si zmeria sily proti Mútnemu.

 

Program baráže extraligy juniorov:

 

1. kolo – sobota 11. 3. 2017:

 

10.00 hod – FBK AS Trenčín – Meteníci Likavka (Športové centrum M-Šport, Ostrov, Trenčín – Zamarovce)

13.30 hod – FbO Florpédo Bratislava – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1/A, Modra)

14.30 hod – ŠK 1. FBC Zvolen – Tsunami Záhorská Bystrica (ŠH, Tajovského, Badín)

 

2. kolo – nedeľa 12. 3. 2017:

 

10.00 hod – ŠK 1. FBC Zvolen – FBK AS Trenčín (ŠH, Tajovského, Badín)

13.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – TJ FBK Hornets Mútne (ŠH Dom Športu, Junácka 6, Bratislava)

13.30 hod – FbO Florpédo Bratislava – Meteníci Likavka (ŠH ZŠ Ľ. Štúra, Komenského 1/A, Modra)

späť