Začínajú súboje o najvyšší trón!

15.03.2019 16:23:49
Už zajtra vypuknú boje v play-off extraligy mužov a chystajú sa naozaj zaujímavé zápasy o najvyšší trón, ktorým je titul majstra Slovenska. Najsilnejšie zastúpenie v prvej osmičke má Bratislava, ktorú reprezentujú až tri družstvá. Po nich nasledujú dva tímy z Trenčína a Košíc. Osmičku uzatvára líder základnej časti zastupujúci stredné Slovensko Nižná.

Víťazi základnej časti z Nižnej si za súpera do štvrťfinále vybrali bratislavské Lido. Oravčania majú silnú ofenzívu a ich strelecké komando sa už chystá. „Myslím, že od nás ako lídrov kanadského bodovania budú očakávania vyššie a súper si nás bude viac strážiť. Ale v dobrom svetle sa nám v posledných zápasoch ukázala aj tretia formácia, ktorú sme začiatkom sezóny do hry nezapájali,“ povedal hráč Nižnej Peter Nehila a na otázku ako do tímu zapadla nová posila z Prešova Martin Joščák dodal: „V zápase so Snipers hral „Jogi“ v podstate na každom poste a tréner skúšal, kde by nám mohol najviac pomôcť. Ale myslím, že zapadol veľmi dobre a hneď sa aj gólovo presadil. Tešíme sa, že je s nami.“ Chlapci z hlavného mesta majú dobre rozbehnutú sezónu, no vo vzájomných súbojoch s Oravčanmi doposiaľ ťahali za kratší koniec. „Lido sa pripravilo maximálne svedomite na náročného súpera. Ale až priebeh zápasu ukáže reálnu kvalitu nášho mužstva. Verím, že základná časť nám poskytla dostatočnú florbalovú školu. Teraz v play-off musíme zúročiť všetko, čo o súperovi vieme a vložiť do zápasu všetku našu kvalitu. A zajtra uvidíme aká je. Zápasy štvrťfinále sú pre nás zrkadlom celosezónnej práce,“ prezradil kouč ŠK Lido Roland Bluska.

 

Úradujúci majstri to v základnej časti nedotiahli na čelo tabuľky, no aj druhé miesto je pekným úspechom. Zástupcovia Tsunami volili za súpera bratislavský tím Snipers. „Počas aktuálneho týždňa sa v našom tíme opäť ozvali rôzne choroby u niektorých hráčov, čo náš výkon však nemôže ovplyvniť. Do všetkých zápasov musíme nastúpiť so stopercentnou koncentráciou, ktorú si musíme udržať po celý čas zápasu. Súboje play-off sú už o niečom inom ako v základnej časti. Žiadny súper ani žiadne víťazstvo nebude ľahké. Stanovili sme si jasný cieľ do tejto sezóny a ideme si za ním,“ povedal rázne tréner obhajcov titulu zo Záhorskej Bystrice Ján Purc. Oranžovo-čierni sú nováčikom a hneď sa zo šiestej pozície dostali do play-off a tak nemajú čo stratiť. „Celú sezónu sme išli za spoločným cieľom, ktorý sme si v priebehu súťažnej sezóny zvýšili, lebo sme prišli na to, že máme na omnoho viac, ako sme si mysleli. Všetko je len v našich rukách a veríme si, že utvrdíme našu pozíciu ako historicky najlepší nováčik extraligy mužov,“ skonštatoval tréner Snipers Bratislava Dárius Siheľský.

 

Zvyšné dva štvrťfinálové súboje sa odohrajú v Košiciach. ATU, ktoré obsadilo konečné tretie miesto si vybralo 1. FBC Trenčín. „Počas základnej časti sme skúšali rôzne varianty v hernom systéme a odstraňovali nedostatky, aby sme sa dobre pripravili na play-off. Máme káder, ktorý má skúsenosti s play-off, všetci hráči vedia, čo majú pre úspech urobiť, takže s motiváciou problém nebude. Od série s Trenčínom očakávam kvalitnú hru, veď naše zápasy za posledných päť sezón boli vyrovnané. Séria môže byť dlhá, no sme pripravení sa pobiť o každý kúsok ihriska,“ vyslovil slová do bitky tréner ATU Košice Róbert Bučko. Trenčania sú v dobrej nálade, pretože sa vyhli blamáži v podobe prípadnej neúčasti v play-off, no v správny čas zabrali a vybojovali si miestenku. „Na play-off sme pripravení podľa môjho názoru výborne. Dva posledné zápasy nám vyšli, atmosféra v mužstve je dobrá. Na tréningoch sa maká, všetci vedia o čo nám ide, ale vieme počas tréningu aj uvoľniť florbalové napätie a vzájomne si medzi sebou zasúťažiť. Od série očakávame pekné duely plné súbojov, rýchlych akcii, ale všetko v rámci fair-play. Väčšina z nás hráčov sa dobre poznáme z reprezentácie, takže tieto zápolenia budú mať svoj náboj aj kvôli rôznym podpichovačkám, ktoré však k play-off patria,“ povedal hráč 1. FBC Trenčín Marek Bulko.

 

Do metropoly Východu cestujú aj druhí Trenčania z AS. „Prischlo“ im FK Florko Košice, ktoré hlási, že je pripravené. „To ako sme pripravení na štvrťfinále zistíme hneď zajtra. Očakávam však veľmi náročnú a vyrovnanú sériu,“ povedal stručne kouč FK Florko Košice Jan Holovka a na otázku, či nebude zásadnou prekážkou pre jeho zverencov brankár AS Trenčín Tomáš Kafka doplnil: „Kafka je bez pochýb výborný brankár a legenda, ale je to stále len človek, čo sme si vyskúšali v závere základnej časti vo vzájomnej konfrontácii. Všetko bude záležať od nášho prístupu. Aj my máme veľkú oporu v bráne a tak to bude zaujímavá séria.“ Či nepríde k uspokojeniu hráčov AS s vybojovaním účasti v play-off na poslednú chvíľu ukáže už tento víkend. „Verím, že sme pripravení a že budeme úspešní. Súpera veľmi dobre poznáme a budeme s nimi hrať už tretie play-off v rade a zase oni naopak dobre poznajú nás. Rozhodovať budú detaily a kto bude mať viac šťastia v koncovke. Hráme v Angels Aréne, kde bude rozmer ihriska menší a to znamená, že bude veľa osobných súbojov a určite očakávame veľmi kontaktný florbal. Taktiež bude záležať aj na rozhodcoch, akú hru pustia,“ povedal hrajúci tréner a kapitán AS Trenčín Juraj Matejka.

 

Program zápasov extraligy mužov:

 

1. Štvrťfinále – sobota 16. 3. 2019:

 

18.00 hod – TJ A-FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH pri ZŠ, Mútne)

16.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

17.00 hod – FaBK ATU Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

19.00 hod – FK Florko Košice – FBK AS Trenčín (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

 

2. Štvrťfinále – nedeľa 17. 3. 2019:

 

15.00 hod – TJ A-FbO Nižná – ŠK Lido Prírodovedec (ŠH pri ZŠ, Mútne)

13.50 hod – Tsunami Záhorská Bystrica – Fat Pipe Snipers Bratislava (ŠH ZŠ kpt. J. Nálepku, Školská, Stupava)

10.30 hod – FaBK ATU Košice – 1. FBC Florbal Trenčín (ŠH SOŠ Ostrovského, Košice)

16.00 hod – FK Florko Košice – FBK AS Trenčín (Angels Aréna, Pri jazdiarni, Košice)

späť