Zajacová: „Budeme spokojné vtedy, ak získame všetky body!“

22.11.2019 12:00:24
Ženská Hyundai extraliga má pred mesačnou prestávkou, ktorú vyplnia Majstrovstvá sveta vo švajčiarskom Neuchateli, na programe súboje deviateho a desiateho kola. Chystá sa viacero zaujímavých šlágrov o špicu ale aj o existenčné body do tabuľky.

Aktuálne líderky súťaže, dievčatá z Pruského, môžu opäť dosiahnuť úspech zo sezóny 2017/2018 kedy v polovici základnej časti zdolali všetkých svojich súperov. Dokonca až v poslednom stretnutí stratili jediný bod doma so Spišskou Novou Vsou, ktorú zdolali 8:7 po samostatných nájazdoch. Teraz majú v prvej polovici nakročené, že minimálne jeden raz zdolali celú ligu a teda všetkých zvyšných deväť súperov. Zajtra v televíznom súboji hostí v Dubnici nad Váhom Pruské zaujímavého súpera, ktorým sú Oravčanky z Tvrdošína. V nedeľu pricestujú na Považie Spišiačky. „Bodové rozdiely hovoria, žeby mohlo ísť o ľahšie zápasy, ale určite tak tomu nebude. Tvrdošín strieľa veľa gólov, ale aj veľa inkasuje, musíme byť dôslední v obrane a často ohrozovať bránku súpera. So Spišskou Novou Vsou sme vlani odohrali relatívne tesné zápasy. Musíme byť efektívni v zakončení a dávať si pozor na individuality, ktoré dokážu rozhodovať zápasy,“ povedal tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Dva úplne odlišné duely čakajú dievčatá z Nemšovej. Už zajtra cestujú do Sabinova, kde ich na súboj vyzvú obhajkyne titulu. Na druhý deň v Michalovciach sú Nemšovanky jednoznačnými favoritkami, no uvidíme ako ich unaví duel v Sabinove. „Ani jeden zápas určite neberieme ako samozrejmosť, ale je pravdou, že od každého z nich očakávame niečo iné. V súboji so Sabinovom uvidíme, či sú naše tréningy dostačujúce. Očakávame tvrdú hru do tela, na ktorú sme sa celú prestávku pripravovali. V zápase s Michalovcami si chceme pilovať a skúšať hlavne herné situácie. Po víkende budeme spokojné ak predvedieme kvalitné výkony a ak získame všetkých šesť bodov. Bude to už len bonus za dobre odvedené tréningy,“ prezradila hráčka Nemšovej Terézia Zajacová.

 

Rovnakých súperov ako Nemšová navštívia aj Bratislavčanky z Hurikánu. Majú však obavy z toho, že nenastúpia v kompletnom zložení. „Tabuľkovým favoritom v súboji s Michalovcami určite sme, ale myslím si, že na ihrisku to bude vyrovnaný súboj. Je to dôležitý zápas pre obe družstvá, ale ideme získať tri body, aj keď cestujeme bez niekoľkých stabilných hráčok základnej zostavy. So Sabinovom budeme hrať ešte bez ďalších dvoch dôležitých hráčok, ktoré musia ísť po zápase v Michalovciach domov. Budeme sa snažiť hrať zo zabezpečenej obrany a uhrať dobrý výsledok,“ povedal tréner bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

 

Nitru čaká jeden duel víkendu a to zajtrajší domáci súboj o body so Spišskou Novou Vsou. Jedno stretnutie čaká aj Kysučanky, ktoré zajtra hostia nováčika z Partizánskeho.

 

Program zápasov Hyundai extraligy žien:

 

9. kolo – sobota 23. 11. 2019:

 

15.00 hod – FbC Predator Sabinov – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

15.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Kométa Spišská Nová Ves (ŠH Olympia, Chrenovská, Nitra)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Športová, Michalovce)

17.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Tvrdošín (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

18.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FBK Harvard Partizánske (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

 

10. kolo – nedeľa 24. 11. 2019:

 

10.30 hod – Eastern Wings Michalovce – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH, Športová, Michalovce)

13.00 hod – ŠK 98 Pruské – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

13.30 hod – FbC Predator Sabinov – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

Zápas ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Tvrdošín (6:7) predohrali 17. 11. 2019.

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť