Zajtra spoznáme nového extraligistu

03.04.2018 19:19:45
Vo večerných hodinách sa v bratislavskej športovej hale Elán zajtra uskutoční rozhodujúci piaty finálový zápas prvej ligy mužov, medzi domácim Fat Pipe Snipers Bratislava a FBC Grasshoppers Žilina. V tomto súboji ide o veľa. Víťaz si zabezpečí priamy postup do najvyššej slovenskej súťaže extraligy a porazený bude mať druhú šancu v baráži.

Séria štyroch náročných zápolení sa začala v Bratislave. Snipers vykročil rázne  a počas úvodnej tretiny prvého zápasu rozhodol o svojom prvom víťazstve 8:5. Odveta už domácim nevyšla podľa predstáv a žilinské „Kobylky“ vyrovnali sériu po víťazstve 11:7.

 

Tretí zápas sa už odohral v meste pod Dubňom a bol najvyrovnanejší. Dospel až do samostatných nájazdov a v nich uspeli domáci Žilinčania a razom mali nedeľný mečbal. Chlapci z hlavného mesta však v tejto situácii „nepustili do nohavíc“ a zabojovali. Ich odmenou bolo tesné víťazstvo 6:5, čím zariadili, že sa rozhodne dnes večer v Bratislave. „Na rozhodujúci zápas sa tešíme a hlavne na skutočnosť, že si konečne v tomto roku zahráme na svojom vlastnom ihrisku. Rozhodovať budú maličkosti a ktoré družstvo spraví menej chýb, to dokáže zvíťaziť,“ povedal tréner Snipers Dárius Siheľský.

 

Určité napätie a očakávania cítiť aj v žilinskom tíme, čiže ani tréner „Kobyliek“ Marián Galovič veľa toho neprezradil: „Verím, že sme sa za krátky čas stihli dostatočne namotivovať na rozhodujúci zápas sezóny, v ktorom by sme chceli uspieť.“ Zástupcovia oboch družstiev pozývajú svojich fanúšikov do hľadiska, čaká ich od 19.30 zaujímavé rozuzlenie súťaže!

 

Program finále prvej ligy mužov:

 

5. Finále – streda 4. 4. 2018:

 

19.30 hod – Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina (ŠH Elán, Bajkalská, Bratislava)

späť