Zariadi Púchov v šlágri kola prvú prehru Žltému Snehu?

11.01.2019 11:05:47
Šlágrom víkendového dvojkola prvej ligy mužov bude zajtrajší večerný súboj druhého Púchova s prvým celkom tabuľky Žltým Snehom Košice, ktorý doposiaľ neokúsil trpkosť prehry. Chystá sa však aj derby duel medzi Sereďou a Trnavou, či tuhé boje o play-off šiestich družstiev súťaže.

Do Púchova zajtra pricestujú Košičania zo Žltého Snehu. Súboj prvých dvoch družstiev tabuľky sľubuje napínavý a dramatický duel, v ktorom chcú domáci uspieť a bodovo sa priblížiť jednoznačnému lídrovi súťaže. V Košiciach vyhrali Východniari 12:6. „Pevne verím, že doma zabodujeme naplno. Po početných zraneniach sa chalani opäť vracajú, tak Košice nečaká nič jednoduché... Súboj s Michalovcami určite nebude povinnou jazdou. Eastern Wings už viackrát ukázali, že tu nie sú iba do počtu. O potrebnú motiváciu mojich zverencov na tento súboj sa neobávam, chlapci sú hladní po víťazstvách,“ povedal tréner FBK Púchov Peter Hinka. Žltý Sneh sa v nedeľu predstaví v Dubnici.

 

V hre o prvú osmičku je ešte viacero tímov, no najtuhší boj o tri miesta zvedie celkovo šesť družstiev. Nováčik Raptors hostí Harvard Partizánske a na druhý deň aj tretí tím tabuľky Detvu. „Play-off klope na dvere. Uvedomujeme si túto skutočnosť a prikladáme najbližším dvom zápasom veľkú dôležitosť. Zajtra nás čaká Partizánske, ktorému máme čo oplácať, keďže sme u nich prehrali. Teraz by sme však mali nastúpiť v lepšej zostave ako u súpera a preto verím, že tri body zostanú na Orave. V nedeľu by sme taktiež chceli potrápiť Detvu, no tá je veľkým favoritom a podľa nás patrí do TOP troch tímov v prvej lige. Dáme do tohto súboja všetko a budeme sa snažiť aspoň o bodový zápis,“ prezradil kapitán FBK Raptors Martin Adamčík.

 

Záhoráci zo Skalice sa chystajú na súboje do Topoľčian a Serede. Práve v Seredi sa ale zajtra odohrá derby s Trnavou. „Momentálne trpíme na maródku, skúškové obdobie a lyžovačkovú sezónu. V zápase v Košiciach sme to ustáli hrdinsky, takže to pre nás nebude novinka. Samozrejme výsledky budú závisieť aj od toho, koľko koláčikov počas sviatkov vstrebali naši súperi,“ povedal hrajúci tréner Serede Ondrej Balák.

 

Zachrániť si „kožu“ sa chystajú „Predátori“ zo Sabinova, ktorí sa potácajú na predposlednom mieste tabuľky a tak majú v domácich stretnutiach s Detvou a Partizánskym náročnú úlohu.

 

Program zápasov prvej ligy mužov:

 

16. kolo – sobota 12. 1. 2019:

 

17.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – Eastern Wings Michalovce (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.30 hod – ICE Players Sereď – FBC 11 Trnava (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

18.00 hod – FbC Predator Sabinov – DTF team Detva Joxers (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

18.00 hod – FBK RAptORs – FBK Harvard Partizánske (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

18.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC Skalica (ŠH Pílska, Topoľčany)

20.00 hod – FBK Púchov – Žltý Sneh Košice (STC Aréna, Športovcov, Púchov)

 

17. kolo – nedeľa 13. 1. 2019:

 

11.00 hod – FBK Púchov – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

14.00 hod – FbC Predator Sabinov – FBK Harvard Partizánske (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

14.00 hod – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom – Žltý Sneh Košice (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

15.00 hod – FbO Žochár Topoľčany – FBC 11 Trnava (ŠH Pílska, Topoľčany)

16.00 hod – FBK RAptORs – DTF team Detva Joxers (ŠH ZŠ s MŠ Rabčická, Rabča)

16.00 hod – ICE Players Sereď – FBC Skalica (ŠH OA, Kukučínova, Sereď)

 

ZDROJ FOTO: www.tvkosice.sk

späť