Zásadnou stratou majstrovského Sabinova je skúsená brankárka Radka Mládenková

01.08.2019 13:33:33
Pred dvomi rokmi postúpili Sabinovčanky z baráže do extraligy a v premiérovej sezóne zaznamenali v najvyššej súťaži účasť vo finále, v ktorom neuspeli s Pruským. O rok si finálovú účasť zopakovali a dokonca s rovnakým protivníkom, ktorého v sérii zdolali 3:0 na zápasy a stali sa majsterkami Slovenska. Obhajoba titulu však nebude pre sabinovské „Predátorky“ jednoduchá.

Úradujúce majsterky Slovenska zažili dve zaujímavé sezóny. „Boli, sú aj budú to krásne zážitky a spomienky najmä na predchádzajúcu sezónu. Nebolo to jednoduché, keď sa pozriem na začiatok sezóny, ale počas nej sa mi podarilo dievčatá správne namotivovať a dostať ich „pod kontrolu,” keďže máme v tíme veľa individualít, ktoré je ťažko dostať na tímovú vlnu,“ spomína tréner majstrovského Sabinova Ján Motešický.

 

Už mesiac sa pripravujú obhajkyne titulu na novú sezónu. „Začali sme hneď v júli každý utorok a štvrtok a budeme pokračovať až do konca augusta. Trénujeme spolu s mužmi. Momentálne sme na „sucho” na atletickej dráhe a futbalovom ihrisku na umelej tráve. Venujeme sa fyzickej príprave, ktorá spočíva v posilňovaní s vlastnou váhou, silových cvičeniach, kruhových tréningoch a cvičeniach na rebríku. Od polovice augusta máme v pláne pokračovať v hale s vytrvalosťou a zdokonaľovaním techniky jednotlivých hráčov a hráčok,“ povedal Motešický a k cieľom do prichádzajúcej sezóny Hyundai extraligy dodal: „Čo sa týka budúcej sezóny, tak určite chceme pokračovať v plánoch, ktoré sme mali aj pred minulou sezónou a to je dostať sa do play-off a potom sa začína nová súťaž pre každý tím. Tam uvidíme, či budeme mať kľúčové hráčky zdravé a v kondícii. Tiež musíme zapracovať viac mladé hráčky, tak aby sme sa mohli na ne spoliehať v budúcich ročníkoch. Veľkým cieľom pre nové vedenie a pre mňa ako florbalového nadšenca bude zviditeľniť florbal na školách v našom okrese a dostať čo najviac dievčat a chlapcov do nášho klubu. To vidím ako veľkú výzvu.“

 

Okrem strelkyne Lenky Cuprákovej, ktorá zariadila „Predátorkám“ množstvo víťazných zápasov sa dievčatá zo Sabinova opierali aj o stabilné výkony skúsenej brankárky Radky Mládenkovej. Tá však mení pôsobisko a tak sa Východniarky musia zaobísť v nasledujúcej sezóne bez nej. „Odchádza od nás Radka Mládenková do Kysuckého Nového Mesta. Ešte oficiálne papiere nie sú doriešené, pretože som momentálne zdravotne mimo a ostatní štatutári klubu sú na dovolenke. Tiež nás čaká podľa stanov zasadnutie členov klubu, ktorí si budú voliť nové vedenie, takže oficiality počítam, až počas augusta. Čo sa týka posilnenia tímu, sme v kontakte s niektorými hráčkami, avšak nič nie je ešte isté, takže by som nepredbiehal,“ uzavrel Motešický.

späť