Zastavia v repríze minuloročného finále Sabinovčanky rozbehnuté Pruské?

25.10.2019 13:34:26
Po úspešnej reprezentačnej prestávke, v ktorej slovenská reprezentácia žien dokázala vyhrať turnaj 6-nations floorball challenge v poľskom Nowom Targu, pokračuje Hyundai extraliga zápasmi piateho a šiesteho kola. Odohrá sa viac kvalitných súbojov, no jednoznačným šlágrom víkendu bude nedeľná repríza minuloročného finále medzi domácim Sabinovom, ktorý obhajuje majstrovský titul a líderkami aktuálnej sezóny Pruským. Jednoznačným bonusom je, že tento súboj odvysiela live Huste TV.

Sabinovčanky sa „zahrejú“ zajtra v Prešove, kam za nimi vycestuje posledná Nitra, no v nedeľu príde očakávaný duel proti Pruskému. „Zajtra v Prešove privítame Nitru, ktorá zatiaľ nepodáva výsledky aké by som od nej očakával. Nám sa vždy hrá lepšie v domácom prostredí, kde si dievčatá viac veria. Tentoraz bohužiaľ nastúpime mimo Sabinova, kvôli inej akcii v našej športovej hale. S Nitrou by sme chceli samozrejme vyhrať a dopriať si chuť na nedeľňajší zápas, ktorý bude reprízou minuloročného finále. Pruské vyzerá byť vo vynikajúcej forme o čom svedčí aj ich postavenie v tabuľke. My sme však doma veľmi silným tímom a budeme chcieť tento súboj vyhrať,“ skonštatoval tréner Sabinova Ján Motešický.

 

Pruské, ktoré ako jediný tím súťaže doposiaľ nestratilo ani bod a ťahá šnúru štyroch víťazstiev sa „rozohrá“ najprv v Humennom proti Michalovciam. „Na víkendové zápasy necestujeme v kompletnom zložení a v podstate stále hľadáme ideálne zloženie formácií. Napriek tomu si myslím, že proti Michalovciam by sme sa mali víťazne naladiť na ťažký duel, ktorý nás čaká v Sabinove. Samozrejme veľa záleží od zostavy, v akej tímy nastúpia, ale my by sme radi naďalej pokračovali na víťaznej vlne,“ prezradil tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Doma sa predstaví aj nováčik Hyundai extraligy z Partizánskeho, ktorý hostí Spišskú Novú Ves a v nedeľu Oravčanky z Tvrdošína. Na jediný duel víkendu sa chystajú hráčky bratislavského Hurikánu, ktoré si zmerajú sily doma s Nemšovou.

 

Dva náročné súboje zvedú Kysučanky. V televíznom súboji si zasúperia v Tvrdošíne proti domácim Oravčankám a v nedeľu už doma na Kysuciach privítajú Spišskú Novú Ves.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

5. kolo – sobota 26. 10. 2019:

 

13.30 hod – FbC Predator Sabinov – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

15.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Februárová, Partizánske)

17.00 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – ŠK 98 Pruské (MŠH, Chemlonská, Humenné)

18.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbK Tvrdošín (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

6. kolo – nedeľa 27. 10. 2019:

 

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

10.00 hod – FbC Predator Sabinov – ŠK 98 Pruské (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

11.00 hod – Eastern Wings Michalovce – ŠK Slávia SPU DFA Nitra (MŠH, Športová, Michalovce)

13.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FbK Tvrdošín (MŠH, Februárová, Partizánske)

späť