Zaujímavý film vytvoril klub z Mladej Boleslavi

24.03.2020 14:56:31
Český florbalový klub Florbal Mladá Boleslav vytvoril film pod názvom „Made in Bolka - Cesta ako žiadna iná,“ ktorý predstavuje príbeh o histórii klubu v tomto meste. Film zároveň predstavuje historické florbalové momenty v období od roku 1993 do 2018.

„Sme elitný český florbalový klub a veríme, že naša cesta nie je iná, pretože sme jediný český tím (a možno aj na svete), ktorý sa po víťazstve v Superfinále dostal z najnižšej ligy na najvyššiu úroveň 2018. Aby sme rozprávali náš príbeh a oslavovali viac ako 20 rokov našej existencie, natočili sme 55-minútový film Made in Bolka. Je to pravdepodobne jediný florbalový film svojho druhu na svete. Veríme, že náš film hovorí univerzálnym jazykom a rozpráva väčší príbeh, ako je ten o nás. Je to príbeh športu florbalu – od skromných začiatkov, po zaplnené arény,“ uvádza klub vo svojej tlačovej správe o čom informovala oficiálna stránka Medzinárodnej florbalovej federácie IFF.

 

Pri natáčaní tohto filmu sa jeho tvorcovia rozprávali s viac ako 25 ľuďmi, medzi inými napríklad s českým florbalovým prezidentom Filipom Šumanom a českými florbalovými reprezentantmi: Milan Tomašík, Martin Tokoš, David Rytych a Jan Jelínek. Vďaka takmer 40 tisíc zhliadnutiam online počas troch týždňov od premiéry, je teraz Made in Bolka k dispozícii florbalovým fanúšikom aj s anglickými titulkami na celom svete. Pozrite si inšpiratívny príbeh klubu Florbal Mladá Boleslav.

 

Film si môžete pozrieť tu:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=184&v=kbrtk0bhftc&feature=emb_logo

 

ZDROJ: www.floorball.org

späť