Zaútočia sabinovské „Predátorky“ na vedúcu pozíciu?

02.11.2018 14:42:58
Víkendový program extraligy žien otvoria už dnešnou predohrávkou ôsmeho kola v Spišskej Novej Vsi. Miestna Kométa, ktorá je po kontumáciách na poslednom mieste tabuľky hostí lídra súťaže z Kysúc.

Využiť prípadné zaváhanie Kysučaniek, ale hlavne v zajtrajšom priamom súboji o prvé miesto chcú uspieť sabinovské „Predátorky,“ ktoré sa na Kysučanky chystajú. Taktiež v nedeľnom stretnutí proti Tvrdošínu nechcú Východniarky nič podceniť. „Na duel s Kysuckým Novým Mestom sa pripravujeme s rešpektom, ale jednoznačne s cieľom zabojovať o prvé miesto v tabuľke. Baby z Kysúc sú veľmi šikovné a preto predpokladám vyrovnaný a pre diváka zaujímavý súboj. Tvrdošín má množstvo kvalitných a skúsených hráčok, preto si myslím, že ich v žiadnom prípade nemôžme podceniť. Do zápasu budeme nastupovať v úlohe favorita, ale o tri body budeme musieť poriadne zabojovať,“ povedala hráčka FbC Predator Sabinov Barbora Boháčová.

 

Obhajkyne titulu z Pruského sa chcú v tabuľke dotiahnuť na špicu, prípadne si udržať kontakt s Kysučankami a budú mať na to vo dvoch domácich zápasoch príležitosť. Do Dubnice zavítajú papierovo slabšie družstvá z Michaloviec a z Prešova. „Do týchto súbojov vstupujeme ako favoriti a určite túto pozíciu v posledných tohtoročných domácich zápasoch budeme chcieť potvrdiť. Dúfame, že nám dlhšia zápasová prestávka neublížila. Do zápasov plánujeme nasadiť aj niekoľko nových mladých hráčiek,“ prezradil tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

Rovnakých súperov ako Pruské bude mať doma aj Nemšová, ktorá s aktuálnym piatym miestom zrejme nie je spokojná. Spišiačky sa po dnešnej predohrávke s Kysučankami zajtra pokúsia opäť bodovať a to v zápase proti Tvrdošínu.

 

Na peknom ale hlavne netradičnom treťom mieste tabuľky sa aktuálne nachádzajú dievčatá z hlavného mesta. Hurikán má pred sebou spoločne s Nitrou jediný a to vzájomný súboj víkendu. „Uvedomujeme si silu hráčok súpera a do tohto stretnutia ideme ako do iných s rešpektom, ale na druhej strane chceme naplno bodovať a potvrdiť, že posledné výsledky nie sú náhoda,“ povedal odhodlane tréner bratislavského Hurikánu Ján Žúbor.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

Predohrávka 8. kola – piatok 2. 11. 2018:

 

18.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

7. kolo – sobota 3. 11. 2018:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – Eastern Wings Michalovce (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

17.00 hod – FbC Predator Sabinov – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

17.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

17.40 hod – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava – Slávia Nitra (ŠH FTVŠ UK, Nábr. L. Svobodu, Bratislava)

18.00 hod – FbK Kométa Spišská Nová Ves – FbK Tvrdošín (ŠH, Za Hornádom, Spišská Nová Ves)

 

8. kolo – nedeľa 4. 11. 2018:

 

10.00 hod – NTS FK-ZŠ Nemšová – Eastern Wings Michalovce (MŠH, Mierové námestie, Nemšová)

11.00 hod – FbC Predator Sabinov – FbK Tvrdošín (MŠH Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

13.00 hod – ŠK 98 Pruské – FBC Mikuláš Prešov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

ZDROJ FOTO: Bohumil ŽILKA

späť