Zaži Slovak Floorball Cup 2K16 na vlastnej koži!

03.07.2016 21:24:58
Prvý ročník slovenského medzinárodného turnaja, Slovak Floorball Cup 2K16, má pred sebou posledný mesiac registrácie.

Vo februári najväčší florbalový portál na Slovensku, Slovak Floorball, prišiel s informáciou, že organizuje prvý ročník florbalového turnaja pod názvom Slovak Floorball Cup 2K16. Ten sa bude konať v termíne od 2.-4. septembra 2016 v Bratislave.

 

Organizátori turnaja (Lukáš Řezanina, Roman Cíbik, Matej Šlauka a Lukáš Chovan) prišli s víziou kvalitného turnaja, ktorý na Slovensku chýba. S víziou turnaja, na ktorom sa tímy kvalitne pripravia na novú sezónu, avšak aj s ambíciou spojiť florbal s vodnými športmi na Wakelake či zrelaxovať na Zlatých pieskoch. Celú túto „letnú pohodu" dopĺňa fakt, že haly, ubytovanie a nákupné centrá sú od seba vzdialené len pár minút chôdzou. Okrem iného, budú mať všetci účastníci turnaja zadarmo mestskú hromadnú dopravu v Bratislave.

 

V prvom ročníku organizátori turnaja otvárajú celkom päť kategórii, muži, ženy, dorastenci, mladší žiaci a mužská elitná kategória, do ktorej sú tímy pozvané. Aktuálne sa v elitnej mužskej kategórii nachádza úradujúci víťaz pohára Českej poisťovne a vicemajster Českej republiky pre sezónu 2015/2016 - 1. SC Vítkovice, semifinalista českej extraligy Bulldogs Brno, či ďalší český extraligista FBC Ostrava. Pozvanie do elitnej kategórie prijal aj poľský tím Szarotka Nowy Targ či maďarský SzPK Komárom. Tejto kategórie sa zúčastnia aj vybrané slovenské extraligové tímy

 

V týchto dňoch majú organizátori SFC2K16 prihlásené tímy zo siedmich krajín, a to zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Poľska, Francúzska, Bosny a Hercegoviny a Fínska. 

 

Z Francúzska príde tím florbalový tím Anncey spolu s kapitánom francúzskej reprezentácie Manom Mendozom. Tento tím sa vo svojej krátkej histórii môže už pýšiť titulom vo francúzskej extralige

 

Hrdým partnerom tohto turnaja je aj Slovenský zväz florbalu, ktorý poskytne organizátorom turnaja špeciálny florbalový povrch značky Gerflor, na ktorom sa hrajú kvalifikácie či samotné majstrovstvá sveta. 

 

Na septembrový Slovak Floorball Cup 2K16 sa môžete stále so svojím tímom registrovať, avšak máte na to už len posledný mesiac! Všetky dôležité informácie o turnaji ako aj registračný formulár nájdete na webe turnaja: www.slovakfloorballcup.sk Turnaj je aj pre amatérske tímy. 

 

Pevne veríme, že si tímy či florbaloví fanúšikovia nájdu cetu do Bratislavy a zažijú nezabudnuteľné posledné dni letných prázdnin. 

 

 

späť