Zázrak sa nekonal, nevadí dievčatá!

10.12.2015 20:22:42
Slovenské reprezentantky podľa očakávania nedokázali zdolať štvrťfinálovú prekážku v podobe majsteriek sveta Švédok a po sympatickom výkone prehrali 1:15.

Sila a dominancia majsteriek sveta bola preukázaná už po 23 sekundách. Prakticky prvá loptička smerujúca na našu bránu skončila zásluhou Therese Karlsson v našej sieti. V tretej minúte horelo opäť a naša Radka Mládenková znovu lovila loptičku zo svojej brány. Onedlho mohla strelecky disponovaná Paulína Hudáková znížiť, no chýbalo len málo k parádnemu gólu. Tretiu ranu sme si zasadili prakticky sami. Po strele do žŕdky sme si strelili vlastný gól. Do prestávky Slovenky inkasovali ešte dva góly a pozitívne je, že Mládenková chytila samostatný nájazd a dievčatá sa dokázali ubrániť aj švédskej presilovke 5 na 3.

Koniec úvodnej a začiatok druhej časti hry slovenské reprezentantky odohrali v oslabení. Vydržali, no ihneď po návrate Valérie Malichovej nám v 24. minúte strelila šiesty gól Louise Wickström. Na 7:0 sme inkasovali v 30. minúte z hokejky Anny Wijk. Dievčatá sa nevzdávali a vypracovali si ďalšie dve gólovky, ktoré nepremenili Lucia Košturiaková a Kristína Hudáková. Nedáš, dostaneš platilo po malej chvíľke a v 34. minúte na 8:0 zvýšila Anna Jakobsson. Po deviatom góle Švédiek sme sa dočkali. Historicky prvý gól inkasovali švédske hráčky od Slovenska v 37. minúte. Paulína Hudáková vyslala priamočiaru prihrávku na svoju sestru Kristínu a tá z rýchleho blafáku znížila na 1:9. „Teší ma tento zásah, škoda len, že ich z našej strany nebolo viac,“ povedala po zápase Kristína Hudáková. Len päť sekúnd od nášho gólu sme opäť inkasovali na 10:1...

Do záverečnej časti hry vystriedala Radku Mládenkovú Karolína Krištofová a do hry sa dostali aj ostatné slovenské dievčatá. Slovenky sa odvážili ísť do útoku a usadiť sa na polovici Švédok, no po strate lopty z protiútoku nám Anna Jakobsson nedala v 44. minúte šancu – 11:1. Krištofová so svojimi spoluhráčkami v ďalšom priebehu odolávali súperkám až do 54. minúty, no v nej inkasovali dva zbytočné góly počas niekoľkých sekúnd. Po chybnej rozohrávke Bobotovej využila možnosť na svoj hetrik Sara Helinová a aby toho nebolo málo hneď na to zaznamenala ďalší hetrik Jennifer Stalhult – 15:1.

Naše dievčatá budú mať málo času na regeneráciu, pretože už zajtra o 12.00 hod hrajú zápas o 5. až 8. miesto proti Lotyškám.

Jaroslav Marks (tréner Slovenska): „Začali sme nervózne a hneď z prvého útoku sme inkasovali gól, čo dievčatá ešte viac zneistilo. S pribúdajúcim časom sme si zvykli na švédsky štýl hry a náš výkon sa začal zlepšovať. Predviedli sme dobrú hru, no dopustili sme sa viacerých chýb, ktoré súperky nekompromisne potrestali. S našou hrou a aktivitou som spokojný, no možno sme mali streliť aspoň o dva góly viac.“

Kristína Hudáková (najlepšia hráčka Slovenska): „Zápas bol veľmi náročný. Mrzí nás niekoľko nevyužitých príležitostí, ktoré by trochu skrášlili konečné skóre. Švédky sú však oveľa lepšie ako my.“

Švédsko – SLOVENSKO 15:1 (5:0, 5:1, 5:0)

Góly: Helin 3, Stalhult 3, Karlsson 2, Jakobsson 2, S. Andersson, Fjellstedt, Wickström, M. Andersson, Wijk – K. Hudáková.

Vylúčenia: 4:1, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0.

Strely na bránu: 24:12, počet divákov: 460.