Ženská extraliga odštartovala 1. kolom novú sezónu 2013/2014

08.09.2013 21:36:49
Úvodné kolo sa nezaobišlo bez prevapení a vysokých víťažstiev

Po štyroch mesiacoch a dvadsiatich štyroch dňoch sa vracia ženská extraliga na palubovky. Nová sezóna priniesla zmenu v počte účastníkov, keď najvyššia ženská súťaž sa zoštíhlila na osem účastníkov. Majstrovský titul obhajuje ŠK 98 Pruské, ktoré posledné dve sezóny kraľuje slovenskému ženskému florbalu. Letná prestávka priniesla viacero hráčskych zmien a odchodov či príchodov. Medzi najväčšie letné prestupy s určitosťou patria Michaela ŠponiarováKatarína Klapitová, keď sa presťahovali do 1. SC WOOW Vítkovice. Najväčšie posily do tímu získal pravdepodobne bratislavský Hurikán, ktorý posilnil v defenzíve o Miroslavu Kadučákovú, i v bráne o Nikolu Gulabovú. Významnú posilu získal i Prešov, keď má na súpiske zapísanú Radku Mládenkovú.

Dnes o šestnástej zazneli úvodné hvizdy zápasov, ktoré odštartovali novú sezónu 2013/2014 v znamení ženského florbalu.

NTS FK-ZŠ Nemšová – FBC Mikuláš Prešov 4:7 (0:2, 0:3, 4:2)

Góly: Strapková, Daňová, Ďuríková A, Izraelová  -  Cupráková 2, Potančoková 2, Kvasková, Stašová M, Semančíková.

Nemšová dnes privítala Prešov. Východniarky sa posilnili najmä na brankárskom poste reprezentačnou brankárkou Mládenkovou. Dnes to Prešov potvrdil, že posila je kvalitná. Obetavý výkon Prešova so streleckou potenciou uštedril domácim na úvod sezóny krutú prehru. Nemšová sa snažila hrala, ale zakončenie ich v dvoch tretinách neposlúchalo. Presnejšiu mušku mali hráčky Prešova. V záverečnej tretine sa domáca Nemšová zobudila i strelecky, ale bolo to neskoro. Prešovčanky sľubne rozbehnutý zápas nepustili z rúk a vstúpili do sezóny ziskom plného počtu bodov na súperovom ihrisku.

ŠK 98 Pruské – VŠK FTVŠ UK Hurikán Bratislava 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)

Góly: Šponiarová Z. 2, Hrehušová 2, Dobrodejová V. 2, Blažková, Mičudová  -  Krivulčíková, Tardíková,

Úradujúci majster sa v prvom zápase sezóny predstavil domácemu publiku. Zostava Pruského sa musela zaobísť bez Šponiarovej Michaely, ktorá už dres materského klubu neoblieka. V netradičnej pozícii nastupovala Letková, ktorá zobrala hokejku do ruky a hrala v obrane. Hurikán pricestoval v silnej zostave i s posilami Kadučákovou i Krivulčíkovou. Domáci boli zakríknutí, ale prebrali sa . Hurikán doplácal na zbytočné chyby, ktoré dokázali domáce hráčky trestať. Pruské sa v druhej tretine osmelilo a začalo sa presadzovať i strelecky. Hurikán veľa vody nenamútil a pôsobil nezohrato. V drese hostí bola najnebezpečnejšou hráčkou Petra Tardíková, ktorá sa postarala i o jeden z gólov Hurikánu. Pruské doma nedopustilo prekvapenie a vstúpilo do sezóny víťazne.

ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FBC BlueBerries Modra 15:1 (5:0, 8:0, 2:1)

Góly: Dugovičová 6, Janegová 2, Pillajová 2, Režná 2, Trnková, Kňažková, Bernátová  -  Kalmárová,

Slavistky v novom stánku na Klokočine privítali Modru. Nitra vstúpila do zápasu aktívne a rýchlim gólom už v 31 sekunde sa ujala vedenia. Na druhý gól sa čakalo do 12. minúty. Nitra na domácej palubovke súpera nepúšťala takmer do ničoho. Modra hrala stiahnutá pred svojou bránou. Slavistky si s hradbou tiel dokázali poradiť a vypracovali si pohodlný náskok 5:0. Po prestávke domáce Slavistky pokračovali v gólovom uragáne, ktorý sa zastavil na čísle 13. Konečný výsledok nebol stále definitívny, keď bola pred oboma aktérmi záverečná tretina. Posledná dvadsaťminútovka nebola na góly tak bohatá. Zápas sa len dohrával. Modre sa podarilo streliť gól, ktorý domácej brankárke pokazil radosť z čistého konta. V zápase sa strelecky darilo najmä Dugovičovej so šiestimi gólmi. V drese Slavistiek sa gólovo prezentovala i nová posila Baja Bernátová.

FBK Tvrdošín – FBK Kométa spišská Nová Ves 11:4 (3:3, 5:0, 3:1 )

Góly: Spišiaková 3, Hutirová 3, Paňková 3, Piknová, Balážová  -  Kudáková P. 2. Hudáková K, Kalinská

Na Orave sa predstavil celok s novým názvom FBK Kómeta Spišská Nová Ves, ktorý v minulej sezóne hájil názov Smolníka Spišiačky sa v 6. minúte zásluhou Húdakovej Pavlíny postarali o otvárací gól zápasu. Tvrdošín si Spišiačky nenechal uskočiť na väčší gólový rozdiel a domáca strelkyňa s atypickým menom Spišiaková vyrovnal v polovici prvej tretiny. Vyrovnávajúci gól dodal domácim hráčkam pohodu na hokejkách, ktorú zužitkovala v 12 minúte Hutirová na vedúci gól Tvrdošína. Spolupráca sesterskej dvojice Hudákových priniesla druhý presný zásah v sieti domácich. Paňková sa po dlhšom hernom výpadku vracia gólovo, keď po druhý raz poslal domácich do vedenia. Spišiačky rýchlo odpoveďou druhým gólom Hudákovej Pavlíny zrovnali. Na prvú prestávku oba celky odchádzali za nerozhodného stavu 3:3. V strednej časti hry sa domáce hráčky prebrali iniciatívu a začali hrať na čo sme u Tvrdošína zvyknutí. Zlepšená hra priniesla i góly, ktoré zastavili rozbehnuté Spišiačky. Päť gólov v sieti Spišskej znamenalo pred záverečnou tretinou hrozbu pre hostí. Tvrdošín v záverečnej tretine nepovolil a tak sa prekvapenia nediali. Spišiačky v závere len skóre upravili. Tvrdošín tak po prvej divokej tretine dokázal ožiť a nedopustiť prekvapenie.