Ženská extraliga uzavrela základnú časť 20. kolom

24.02.2013 18:39:14
Dvojice pre vyraďovacie boje sú s najväčšou pravdepodobnosťou už známe a play off sa môže začať.

Záverečné súboje základnej časti ženskej extraligy napovedali do zloženia dvojíc pred play off. Víťaz základnej časti nie je ešte známi. Istá je druhá časť tabuľky a niektoré dvojice. Po rozhodnutí riadiaceho orgánu sa tabuľka uzavrie a nadstavbová časť môže začať.

 

FBK Kométa Smolník - CVČ Žirafa Žilina 6:9 (3:2, 2:4, 1:3)

Kométa privítala žirafu na netradičnej pôde v Košiciach na Alejovej. Smolník na netradičnej domácej pôde začal lepšie. Rýchle vedenie 2:0 sa domácim nepodarilo udržať, keď sa žirafa zobudila. Smolník napokon do šatne odchádzal s jednogólovým náskokom. V druhej tretine sa domácim opäť podarilo odskočiť na dva góly. Žilina dokázala po chybách domácich stav otočiť. V záverečnej tretine sa Smolník nedokázal do zápasu vrátiť. Žilina zabrala a druhá tretina ju postavila na nohy, kde zlomili zápas. Žirafa sa víťazstvom dostala pred dnešného súpera, ktorého posunula na 8. miesto.

 

FBC Mikuláš Prešov - FBK Tvrdošín 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

Tvrdošín nastúpil na druhý zápas na východe Slovenska. Dnes sa stretol s domácim Prešovom, ktorý bol efektívnejším. Tvrdošín hral, ale góly nepadali. Mikuláš dokázal byť efektívnejším v koncovke čo hosťujúcemu tímu chýbalo. Tvrdošín sa dokázal dotiahnuť v závere zápasu na domácich. Prešov po využitej štandardnej situácii rozhodol zápas vo svoj prospech. Tvrdošín pri víťazstve mohol pomýšľať na tretie miesto, ale namiesto toho sa vo štvrťfinále play off stretne s dnešným súperom z Prešova.

 

ŠK 98 Pruské - ŠK Slávia SPU DFA Nitra 7:5 (1:0, 5:3, 1:2)

Derby záverečného kola základnej časti sa hralo v Dubnici. Pruské hostilo Slavistky. Prvá tretina bola dosť rozkúskovaná aj napriek veľkému počtu vylúčení hráčok Nitry. Pruské využilo jednu presilovú hru a otvorilo skóre zápasu. V druhej tretine sa začala hra stupňovať a tempo sa zvyšovalo. Domáci mali viacero šancí, ktoré premenili gólom. Nitra sa prebrala a začala hrýzť. V záverečnej tretine sa Slavistky dostali kontaktným gólom na súpera. Pruské však nespanikárilo a odpovedalo gólovo. Víťazstvo a body zostávajú v doma. Nitre záver základnej časti nevyšiel, keď spadla z čela na 3. miesto.

 

NTS FK-ZŠ Nemšová - VŠK FTVŠ UK Bratislava 10:6  (3:3, 6:1, 1:2)

V Nemšovej dnes privítali vysokoškoláčky UK z Bratislavy. Domáci prvú tretinu nevedeli ako na súpera. Vysokoškoláčky držali s domácimi krok. Vyrovnaná partia sa zlomila po prestávke. Nemšová zapla na vyššie obrátky a začala strieľať góly. Vysokoškoláčky nestihli zareagovať včas na nepriaznivý vývoj zápasu. Domáci rozbehnutú partiu nepustili a zápas Nemšová sa stala s najväčšou pravdepodobnosťou víťazom základnej časti. Vysokoškoláčky po kvalitnej prvej tretine nenaskočili na tempo zápasu, čo ich pripravilo o body.

 

 Dvojice pre 1. kolo play off by mali vyzerať nasledovne:

 

NTS FK-ZŠ Nemšová - VŠK FTVŠ UK Bratislava

 

ŠK 98 Pruské - FBK Kométa Smolník

 

ŠK Slávia SPU DFA Nitra - CVČ UNIHOC Žirafa Žilina

 

FBK Tvrdošín - FBC Mikuláš Prešov

 

späť