Ženské superfinále v Českej republike očami našich

16.04.2014 14:02:09
Opýtali sme sa našich hráčok, ako hodnotia duel proti Herbadentu.

Florbalová nedeľa u našich západných susedov patrila Ostrave. 1.SC.WOOW Vítkovice získal titul v ženskej i mužskej kategórií. Výraznu zásluhu na tom majú aj naši reprezentanti. Prečítajte si, aké pocity prežívaju čerstvé extraligové šampiónky Michaela Šponiarová, Katarína Klapitová a Denisa Ferenčíková. Mrzí nás, že sa doposiaľ nevyjadrili Alexandra Ferencová a Lukáš Řezanina. Beztak všetkým gratulujeme k skvelej sezóne.


Otázky:

1. Aké sú tvoje pocity po superfinále?

2. Čo bolo kľúčom k úspechu?

3. Ako sa ti hralo pred takou výbornou kulisou?

4. Môžeš opísať svoj gólový moment?

 

Michaela Šponiarová

 

1. Moje pocity sú neopísateľné, tá eufória z víťazstva je naozaj výnimočná. Je to krásny pocit, vedieť, že sa Vám splnil sen.

2. Osobne si myslím, že bojovnosť a nasadenie, aké sme v zápase podali. Všetky sme zo seba vydali maximum čo bolo v nás a to nás stmeľovalo ako rodinu, a to bol hlavný kľúč k výhre

3. Hralo sa mi naozaj super. Atmosféra, diváci boli úžasný a preto im patrí veľké Ďakujeme za podporu.

4. Je pravda, že v prvý moment som hľadala niekoho na križnú prihrávku, ale videla som, že pravý vinkel mala brankárka voľný tak som to skúsila a som rada, že to tam padlo.


Katarína Klapitová

 

1. Pocity sú najúžasnejšie na svete, neskutočná eufória, nedaá sa to opísať. Je to skutočná odmena za celú sezónu.

2. Kľúčom bola cela naša herná pripravenosť, taktika, psychická pohoda, bojovnosť, vytrvalosť a neskutočná chuť vyhrať a dokázať, že sme najlepšie.3. 

3. Hľadisko bolo úžasné, fanúšikovia nás hnali vpred a ľudia vytvorili výbornú atmosféru. Pozitívom je, že počet ľudí sa oproti minulému roku zvýšil. na tribúnach som mala ako bonus podporu, či už od priateľov alebo od rodiny, takže to, že videli náš úspech je o to lepšie.

4. Chcela som hneď strieľať, ale v tej chvíli som bola presvedčená o tom, že prihrávka nie je ideálna. Myslela som si, že mi ide na backhand alebo pod nohy, tak som si loptičku prehodila a vypálila.


Denisa Ferenčíková

 

1. Tieto pocity sú ťažko opísateľné. Je to neskutočná radosť, že po toľkých rokoch práce som sa konečne dočkala vytúženého titulu. Maximálne si to užívam s celým tímov, pretože tento rok sme neboli len tím, ale hlavne jedna veľká rodina, ktorá to spoločne dokázala. Som na nás veľmi hrdá a možno teraz si to ani tak neuvedomujem, no postupom času si ten úspech budem vážiť ešte viac.

2. Hlavným kľúčom k úspechu bola viera vo víťazstvo. Každá z nás verila, že Herbadent porazíme a dala do zápasu 100%-né nasadenie a bojovnosť. Všetky sme plnili pokyny trénerov, ktorí nás výborne pripravili a pospájaním všetkých týchto atribútov vznikol vynikajúci výkon kolektívu na ihrisku.

3. Jedným slovom- fantasticky. Naši fanúšikovia dorazili vo veľkom množstve a počas celého zápasu vytvárali úžasnú atmosféru. Patrí im veľké ďakujem, pretože boli našim šiestym hráčom na ihrisku.

4. Môj gól padol v presilovej hre. Bola už len minúta dokonca a povedali sme si, že presilovku zahráme aktívne a strelíme ešte nejaký gól. Podarilo sa mi zachytiť rozohrávku Herbadentu a v situácii 3 na 2 sa mi podarilo doraziť nahrávku Veroniky Enenkelovej, ktorá sa odrazila rovno ku mne.

späť