Ženskú reprezentáciu čaká premiéra s novým realizačným tímom.

11.08.2016 02:26:03

Slovenská ženská reprezentácia sa po decembrových MS výrazne zmenila. Kormidlo ženskej reprezentácie prevzal známy český kouč Michal Jedlička, ktorému asistuje Markéta Šteglová, trénerka jedného z najlepších českých ženských tímov Herbadent Praha. K realizačnému tímu pribudol aj tréner aktuálneho slovenského vicemajstra FBK Kométa Spišská Nová Ves, Jozef Grega, či tréner extraligového Hurikánu Bratislava Marek Novák. Pod vedením nového realizačného tímu absolvovali slovenské reprezentantky dve sústredenia. To posledné sa uskutočnilo na prelome júla a augusta v českom meste Dvůr Králové nad Labem, ktoré trvalo až šesť dní. Po ňom bola zverejnená konečná nominácia na prestížny Czech Open.

 

Práve na tomto turnaji zažije ženská reprezentácia premiéru s novým realizačným tímom. Treba však podotknúť, že slovenská reprezentácia nebude v plnej sile, nakoľko tak ako to je aj u mužov, florbalistky, ktoré hrajú za zahraničný tím, budú aj na Czech Open-e hrať za svoj klub. V ženskej reprezentácií, tak dostanú priestor nové tváre, ktoré majú šancu zabojovať o národný dres.

 

Naše reprezentantky sa predstavia v elitnej kategórii, odkiaľ už majú jednu bronzovú medailu spred dvoch rokov. V ženskej elintnej kategórii sa predstaví dvanásť tímov, ktoré budú rozdelené do dvoch šesťčlenných skupín. Slovensko sa v B-skupine stretne so švédskym majstrom Pixbo Wallenstam IBK a aj s druhým švédskym tímom RIG Umeå IBF. Kvalitu našich florbalistiek preverí aj trojica českých tímov: Herbadent Praha, 1. SC Vítkovice a Elite Praha. Budú to veľmi zaujímavé súboje, nakoľko Vítkovice sú úradujúci český majster a pôsobí v nich až päť slovenských reprezentnatiek, Elite Praha, za ktorý dres oblieka aj slovenská reprezentantka Timea Patakyová, trénuje Michal Jedlička. V Herbadente nájdeme ďalšie trio slovenských reprezentantiek, kapitánku slovenskej reprezentácie Luciu Košturiakovú či Viktóriu Bobotovú a Šárku Boľovú. Tento pražský celok trénuje asistentka slovenskej reprezentácie, Markéta Šteglová. B-skupina nám tak ponúkne perfektné zápasy s množstvom slovenských florbalistiek. 

 

Nominácia ženskej reprezentácie na Czech Open: 

 

Dupčáková Jana FBK Kométa SNV
Krištofová Karolína ŠK 98 Pruské
Bachorcová Alžbeta ŠK 98 Pruské
Buková Miriam FBK Tvrdošín
Cupráková Lenka FBC Mikuláš Prešov
Grossová  Viktória FBK Kométa SNV
Grossová  Klára FBK Kométa SNV
Hudáková Paulína FBK Kométa SNV
Hudáková Kristína FBK Kométa SNV
Ješšová  Michaela FBK Tvrdošín
Kocúrová Barbora FBK Kométa SNV
Hríbiková Jana 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica
Krivulčíková Michaela FBK Tvrdošín
Martinková Alena 1. FbK Quick Sport Banská Bystrica
Robová Klaudia FBC Mikuláš Prešov
Šídlová Andrea ŠK 98 Pruské
Trošková Jana ŠK 98 Pruské
Žikavská Michaela ŠK Slávia SPU DFA Nitra

 

Rozpis zápasov ženskej reprezentácie na Czech Open: 

 

štvrtok 11.8.2016:

10:20 - Slovensko vs Elite Praha

15:00 - Slovensko vs 1. SC Tempish Vítkovi

 

piatok 12.8.2016

8:00 - Slovensko vs Herbadent Praha

15:30 - Slovensko vs Pixbo Wallenstam IBK

19:30 - Slovensko vs RIG Umeå IBF

 

Autor: Lukáš Chovan

Foto: IFF

späť