12.03.2014 09:24:49
Semifinálové kvarteto je zložené z najlepších štyroch tímov po základnej časti.

Ženská extraliga finišuje podľa papierových predpokladov. Prvé štyri umiestnené tímy sa dostali do semifinále ZEX-ky a zabojujú tak o titul.

Pruské ma šancu na tretí titul v rade

Úradujúci majster z Pruského si do play-off vybral Blueberries z Modry a s „čučoriedkami“ si poradil tromi vysokými víťazstvami.

Najväčšiemu favoritovi na titul sa postaví ŠK Slávia SPU DFA Nitra, ktorá v najvyrovnanejšej štvrťfinálovej sérií porazili NTS FK-ZŠ Nemšová 3:2 na zápasy.

Nitre sa zrejme vyrovnanosť sérií páči, keďže v Pruskom najprv zvíťazila 7:6 a potom podľahla domácim hráčkam 5:3. Semifinálová séria sa sťahuje do Nitry už tento víkend.

Tvrdošínčanky v play-off zatiaľ bez porážky

Druhú semifinálovú dvojicu tvorí FBC Mikuláš PrešovFBK Tvrdošín, ktorý by konečne chcel okúsiť chuť extraligového finále.

Oraváčky si do nadstavby vybrali Hurikán Bratislava. Na domácej pôde vyhrali oba zápasy rozdielom triedy, no v Bratislave to tak hladké nebolo. Vyrovnaný tretí zápas rozhodla v predĺžení posila z Nemšovej Viktória Bobotová.

Ich súperkami budú hráčky FBC Mikuláš Prešov, ktoré na postup cez Kométu Spišská Nová Ves potrebovali štyri duely. „Spišiačky“ síce doma raz vyhrali, ale po prehrách v Prešove i vo štvrtom zápase sa s play-off rozlúčili.

FBK Tvrdošín to myslí s účasťou vo finále naozaj vážne. Hráčky pocestujú na východ s dvomi mečbalmi, pretože doma dvakrát porazili FBC Mikuláš Prešov v pomere 5:4 a 7:2.

„Prešov odohral v poslednej dobe veľmi dobré zápasy aj proti silnejším tímom a preto sme vedeli, že to nebude nič jednoduché. Tieto predpoklady sa potvrdili a ich bojovnosť a dobre chytajúca brankárka boli našimi najväčšími prekážkami. Hlavne sobotný zápas sme sa dosť natrápili na góly pritom sme súpera výrazne prestrieľali. Nakoniec sme zápas zvládli, aj keď sme trošku pokazili poslednú minútku a dovolili Prešovu dostať sa na dostrel. V druhom zápase sme po dvoch tretinách vyhrávali 5:0 a v záverečnej časti sme už nepripustili drámu. Veríme, že v Prešove jeden zápas vyhráme a podarí sa nám dostať do finále,“ vyhlásil tréner Tvrdošína Michal Cvanciger.

Nič ešte nie je rozhodnuté. Naša najvyššia florbalová liga pre nežné pohlavie pomaly klope na finálove dvere, ktoré sa otvoria 22.marca 2014. Ktoré dve mužstvá cez ne prejdú sa môžeme dozvedieť už tento víkend v Prešove, respektíve v Nitre.