Žilina obhájila titul!

27.01.2015 10:17:18
Sezóna Extraligy juniorov sa nám ešte neskončila, no jej víťaz je už dve kolá pred koncom známy. Sú ním florbalisti FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina, ktorí o obhajobe titulu definitívne rozhodli v sobotňajšom zápase v Trenčíne.

Dokázali zvíťaziť nad domácim tímom 5:3. „Hrali sme vyrovnaný súboj ako všetky tri predchádzajúce v tohtoročnej sezóne. Boli sme viac na lopte a Trenčania hrozili viac z brejkových situácií. V závere sa nám podarilo počas súperovej hry bez brankára, kedy nás riadne potrápili, skórovať na 5:3 sekundu pred koncom a zápas sme dotiahli do víťazného konca,“ zhodnotil tréner majstrovského tímu Tomáš Hrnčiar, ktorý jedným dychom zároveň dodal: „Obhajoba titulu nie je len mojou zásluhou. Chcem podotknúť, že mužstvo trénujeme spoločne s Martinom Venenym, ktorý odviedol kus kvalitnej práce a samozrejme hráči.“

 

Tréner Trenčanov Marek Bulko videl zápas nasledovne: „Začali sme dobre, no nezužitkovali sme množstvo gólových príležitostí, čo znamenalo, že sme po úvodnej tretine viedli len 2:1. Hráči so skúsenosťami z mužskej Extraligy ako Marienka, či Bičan by v rozhodujúcich momentoch mali svoje šance premieňať. Nestalo sa a prišlo to, čo sa našim chlapcom občas stáva. Podcenili situáciu, čo súper potrestal.“ Trenčín na rozdiel od Žiliny, musí ešte tuho bojovať o strieborné medaily. Na krk im totiž dýchajú hráči ATU Košice a spolu sa tieto tímy stretnú v priamom súboji v Košiciach. „Nechceme stratiť príležitosť na zisk druhého miesta, hoci v doterajšom priebehu súťaže bola pre nás prioritou zlatá medaila. Od kedy pôsobím v Trenčíne, som naučený s tímom, či už ako hráč, alebo ako tréner, bojovať o prvé miesto. Na druhých sa totiž nikto nepýta. Každého zaujíma kto je víťaz. Napriek tomu sa do Košíc namotivujeme na víťazstvo,“ dodal Bulko.

 

V ďalších zápasoch valcovali chlapci Tsunami Záhorská Bystrica, ktorí poslali domov oba východniarske celky s dvojcifernými číslami. V sobotu zdolali ATU Košice 13:6 a v nedeľu aj FBC Mikuláš Prešov 15:5. Bratislavský Snipers nezvládol organizáciu súboja s Prešovom. Dvanásť minút pred koncom za stavu 5:5 bol zápas predčasne ukončený, pretože sa začal neskôr a z hľadiska prenájmu inou organizáciou, ktorá si nárokovala na dodržanie bez časového sklzu sa jednoducho nedohralo... Na druhý deň sa proti košickému ATU už zápas odohral celý. Košičania zvíťazili 13:4.

 

V skupine o udržanie sa cestovali bratislavské tímy FbO Florpédo a VŠK FTVŠ Hurikán na Východ. Bratislavčania boli tentoraz fackovacím panákom. Florpédo prehralo v Spišskej Novej Vsi 3:10 a v Košiciach s Florkom 0:13. Hurikán dostal ešte väčšiu nakladačku. S Florkom prehrali 6:13, no v Spišskej až 3:21!

 

ZDROJ FOTO: facebook FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina

späť