Žilinské „Kobylky“ opäť extraligové!

24.04.2018 15:42:35
Väčšinou sa nestáva skutočnosťou, keď zostúpi družstvo z najvyššej súťaže, aby sa rýchlo spamätalo a po jednom roku vybojovalo návrat do extraligy. Žilinské „Kobylky“ to však dokázali a včera zavŕšili postup víťazstvom v piatom finálovom súboji prvej ligy mužov v Bratislave nad Snipers 8:3.

Raketový nástup Snipers odštartoval už po minúte domáci Vladimír Roziak, ktorý otvoril skóre zápasu a pekne zaplnená športová hala poriadne zaburácala. Tento stav vydržal až do dvanástej minúty, no v nej udreli hostia. Šťastným strelcom bol Daniel Baránek – 1:1. Bratislavčania sa ani nestihli spamätať a ešte v tej istej minúte inkasovali po druhý raz. Do vedenia dostal Žilinu Michal Hrin.

Druhá tretina vyšla hosťom ešte lepšie a počas troch minút knokautovali domáci tím tromi prsnými zásahmi a zvýšili tak už na 5:1. Ak chceli hráči Snipers niečo spraviť s výsledkom, museli v tretej časti pridať. Spočiatku sa zdalo, že sa po druhom góle, ktorý zavesil Michal Koller, vrátia do zápasu, no o sedem minút neskôr ich vyviedol z omylu hosťujúci Matúš Sedlák a Žilina viedla 6:2. Bratislavčania odvolali brankára a nevyplatilo sa im to. „Kobylky“ stihli ešte dvakrát skórovať a hoci domáci Ladislav Hubáček strelil gól, prehre 3:8 už nezabránil. Žilina tak vyhrala finálovú sériu 3:2 na zápasy a taktiež celú súťaž, čo znamená, že priamo postúpila do extraligy. „Piaty súboj tejto finálovej série bol podľa mňa najlepším a najflorbalovejším zápasom, pretože doteraz sa doslova bojovalo silovo o každý meter ihriska, no zmenili sme nejaké taktické prvky, ktoré dnes vyšli za čo sme radi a tešíme sa z nich. Priniesli nám úspech,“ povedal hrajúci tréner FBC Grasshoppers Žilina Marián Galovič.

Snipers sa tam môže dostať tiež, no musí zdolať predposledný tím extraligy FBC Predator Sabinov. „Posledný zápas sme nezvládli. Dovolím si tvrdiť, že v tomto súboji rozhodli skúsenosti z náročnejších zápasov a tie nám chýbajú. Žilina postúpila priamo do extraligy zaslúžene, keď po celú súťažnú sezónu patrila v prvej lige medzi najlepšie družstvá, keď nie vôbec ako najlepšie družstvo, z pohľadu stabilných výkonov,“ povedal tréner Fat Pipe Snipers Bratislava Dárius Siheľský.

Výsledok finále prvej ligy mužov:

5. Finále – streda 4. 4. 2018:

Fat Pipe Snipers Bratislava – FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina 3:8 (1:2, 0:3, 2:3)