Žilinské „Kobylky“ zostupujú z extraligy

18.04.2017 16:39:59
Barážové súboje o poslednú miestenku v extralige mužov priniesli víťazstvo sabinovských „Predátorov“ nad žilinskými „Kobylkami“ v pomere 3:1 na zápasy. To znamená, že tradičný účastník tejto súťaže minimálne na jednu sezónu vypadáva do prvej ligy...

Žilina nemala dobrú sezónu a k neúspešným výsledkom prispela aj skutočnosť, že „Kobylky“ prišli o svoju športovú halu na Rosinskej ceste, kde hrávali domáce zápasy. Grasshoppers obsadil po základnej časti predposledné 11. miesto, ktoré im dávalo možnosť záchrany v baráži. V nej však narazili na silného protivníka. Finalista prvej ligy FbC Predator Sabinov, ktorý prehral so Spišskou Novou Vsou, mal tak ako druhý tím možnosť vybojovať si postup proti extraligovej Žiline. Už prvé dva súboje v meste pod Dubňom naznačili, že Sabinov má veľké šance. Séria sa za nerozhodného stavu 1:1 sťahovala na Východ, kde „Kobylky“ dvakrát kapitulovali. V sobotu vyhrali „Predátori“ jednoznačne 8:2 a na druhý deň v náročnej bitke 5:4 rozhodujúcim gólom Libora Zagrapana v predĺžení. V sobotu sme vošli do zápasu podľa našich predstáv . Na tréningu sme si precvičovali rôzne varianty ako ubrániť hráčov Žiliny a rýchlo prechádzať do protiútoku. Zápas sme mali vo svojich rukách už od začiatku prvej tretiny. Dobrým výkonom chlapcov a skvelo chytajúceho brankára Huňadyho sme zvíťazili nad Žilinou pomerne vysokým rozdielom. Na druhý deň sme zaspali úvod zápasu a chlapci sa veľmi ťažko dostávali do útoku. Veľa nepresných striel a prihrávok malo za následok, že sme prvú tretinu prehrali. Druhá a tretia časť hry bola už o niečo lepšia a chlapci museli siahnuť na dno svojich síl, aby zvrátili stav a do sedemnástej minúty tretej tretiny sme viedli 4:3. Skúsená Žilina nám dala gól tri minúty pred koncom a predĺženie bolo na svete. Chlapcom som prízvukoval, že to môže byť posledných desať minút od postupu do extraligy. Strieľali z každých pozícií a obrana pracovala veľmi dobre. Prišiel aj vytúžený gól Libora Zagrapana, ktorý nás posunul do najvyššej súťaže. Chcem sa poďakovať celému tímu za odvedené výkony počas sezóny v play-off, fanúšikom, ktorí nás hnali vpred a vedeniu, ktoré sa stará o celú sezónu sabinovských florbalistov, florbalistiek,“ zhodnotil nielen baráž ale celú sezónu tréner FbC Predator Sabinov Richard Hraško.

Výsledky baráže extraligy mužov:

3 – zápas baráže – sobota 15. 4. 2017:

FbC Predator Sabinov – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 8:2 (3:0, 4:0, 1:2)

4 – zápas baráže – nedeľa 16. 4. 2017:

FbC Predator Sabinov – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:4 pp (0:2, 2:1, 2:1, 1:0), konečný stav série: 3:1

ZDROJ FOTO: facebook FbC Predator Sabinov