Získa titul majstra Pruské alebo Sabinov?

06.04.2018 10:07:17
Extraliga žien postupne finišuje. Tohtoročná sezóna sa blíži k záveru a tak je počas nasledujúceho víkendu pripravený začiatok finálovej série. V nej sa stretnú prvé dva tímy tabuľky po základnej časti, ktorými sú ŠK 98 Pruské a FBC Predator Sabinov.

Pruské sa do finále prepracovalo cez Michalovce, ktoré zdolalo 3:0 na zápasy a v nedávnom semifinále prešli dievčatá z Považia cez Kysucké Nové Mesto, ktoré vyradili v sérii 3:1. Vzájomná bilancia finalistov hovorí v prospech Pruského, ktoré vyhralo v základnej časti oba súboje. Boli však vyrovnané, pretože v Sabinove zvíťazili slovenské vicemajsterky 5:3 a doma dokonca len o jeden gól 5:4. „Okrem dlhodobo zranených hračiek by sme mali nastúpiť v kompletnom zložení. Vzhľadom na výsledky počas sezóny sme predpokladali, že vo finále by našim súperom mali byť hráčky Sabinova, alebo Nemšovej. Pozrieme si video nášho vzájomného zápasu, inak naše tréningy prebiehajú štandardne. Dôležitá bude hra v presilovkách a oslabovkách a samozrejme musíme čo najlepšie ustrážiť duo Martina Stašová a Lenka Cupráková. Našou výhodou by mala byť hra na vyrovnané tri útočné formácie,“ povedal tréner ŠK 98 Pruské Vladimír Gábor.

 

„Oba zápasy sme s Pruským v tejto sezóne prehrali, ale boli to vyrovnané súboje. Podľa mňa vo finále rozhodnú výkony brankárok, kolektívny výkon a určite aj športové šťastie, ktoré potrebujete, aby ste uspeli s vyrovnaným protivníkom,“ rozhovoril sa asistent trénera sabinovských „Predátoriek“ Ján Motešický a zároveň dodal: „Pred sezónou sme si s dievčatami sadli a porozprávali sme sa, čo by chceli dosiahnuť nielen ohľadom sezóny, ale aj po individuálnej stránke. Pripravil som plán ako by sa to dalo dosiahnuť a šli sme podľa neho. Niektorým hráčkam sa to nie vždy páčilo, ale nakoniec sme vo finále. Veľká vďaka patrí samotným hráčkam a ich rodinám, ktoré nám dovolia robiť tento šport. Taktiež vedeniu klubu, mestu Sabinov a v neposlednom rade aj trénerom, ktorí pripravovali dievčatá v mladších kategóriách (páni Adamečko, Hraško, prešovskí tréneri florbalu a hokeja).“

 

V Sabinove vedia, že príde k obmene kádra a tak teraz cítia šancu na úspech. „Chceli sme medailu, pretože pre väčšinu dievčat je to posledná sezóna u nás. Idú na vysoké školy alebo si chcú založiť rodiny. Je to problém malého mesta akým je Sabinov, kde nám odchádzajú mládežníci do väčších miest za školou, alebo prácou. Vychovali sme niekoľko vynikajúcich hráčov, ktorí dnes študujú, prípadne pracujú mimo Sabinova. Je to škoda, ale život je taký,“ doplnil Motešický. Sabinov by mal na finále nastúpiť takmer v plnom zložení, no niektoré hráčky budú predsa len chýbať. „Čo sa týka zostavy, tak mňa osobne mrzí nešťastne zvolený termín pre širší výber reprezentácie, ktorý sa uskutoční počas tohto víkendu v Košiciach. Pustil som dve dievčatá, ktoré nenastupujú pravidelne, aby sa šli popasovať o miesto v repre dorasteniek. Ďalšie tri hráčky z prvej päťky mi maródujú a dúfam, že sa dajú dokopy,“ uzavrel asistent trénera sabinovských „Predátoriek.“ Treba však dodať, že zraz nemá reprezentácia, žien ani junioriek, ale širšie výbery mladších a starších žiačok, čo by so ženskou extraligou nemalo súvisieť, presne tak ako v iných športoch, čo vo florbalovo vyspelejších krajinách.

 

Program finále extraligy žien:

 

1. Finále – sobota 7. 4. 2018:

 

16.00 hod – ŠK 98 Pruské – FBC  Predator Sabinov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

 

2. Finále – nedeľa 8. 4. 2018:

 

14.00 hod – ŠK 98 Pruské – FBC  Predator Sabinov (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

späť