Zlomiť prekliatie a dostať sa do hry o titul

27.03.2015 12:38:17
Finálová séria ženskej Extraligy má pred sebou pokračovanie tretím, prípadne štvrtým zápasom. Úradujúce majsterky FbK Tvrdošín dokázali domáce prostredie využiť na sto percent a vedú nad Nitrou 2:0 na zápasy.

 

Séria sa presťahovala pod Zobor a domáce hráčky sa budú snažiť prelomiť prekliatie prehier, ktoré trvá už viac ako štyri roky. Ak sa im to zajtra podarí, zdramatizujú finále a predĺžia pobyt Oravčankám v Nitre. Majsterky zatiaľ v play off neokúsili trpkosť prehry a je tu reálna šanca, že dokážu obhájiť titul šiestimi výhrami v rade za sebou. Titul však ešte podľa trénera Michala Cvancigera ešte nemajú v suchu. „Stať sa môže všeličo, šport je nevyspytateľný. Kľudne sa môže stať, že sa bude hrať až päť zápasov. V suchu to bude vtedy, keď vyhráme aj tretí zápas v sérií. Ak chceme uspieť, musíme byť ešte viac efektívnejší v koncovke a dokázať dlhšie podržať loptu na hokejkách. Nesmieme skĺznuť do hry systémom hore – dolu, čo vyhovuje viac Nitre. Aj hracia plocha je väčšia než u nás v Tvrdošíne, čo by nám mohlo pomôcť v držaní lopty.“

 

Nitra má výborný fanklub pozostávajúci z hráčov, rodičov a súrodencov, ktorí chodievajú s hráčkami na zápasy. V domácom prostredí je predpoklad, že v hale na Klokočine vytvoria parádnu atmosféru. Do Nitry sa však chystajú aj Oravčania. „Tešíme sa na fanúšikov. V ich prítomnosti sa nám lepšie hrá a my veríme, že ich doma potešíme. Konečne budeme hrať na ihrisku, ktoré je hodné finále Extraligy. Musím poznamenať, že povrch v Tvrdošíne je naozaj katastrofálny. Dúfam, že na dobrom ihrisku ukážeme, že vieme hrať kvalitný florbal a že prelomíme spomínané prekliatie a tým sa dostaneme naspäť do hry o titul,“ povedal tréner Nitry Peter Satin.

 

Víkendový program finálovej série:

 

3. zápas – sobota 28. 3. 2015 – 17.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Tvrdošín (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

 

4. zápas – nedeľa 29. 3. 2015 – 14.00 hod – ŠK Slávia SPU DFA Nitra – FbK Tvrdošín (MŠH, Dolnočermánska 105, Nitra)

 

 

ZDROJ FOTO: Jozef Lepáček

späť