Žltý Sneh stratil doma zápas s Detvou!

11.03.2019 20:57:29
Semifinále je na plné obrátky rozbehnuté aj v prvej lige mužov. Družstvá sú krok od finále, ktoré víťazovi zabezpečí priamy postup do extraligy a zdolanému finalistovi účasť v baráži o postup. Po dvoch zápasoch je bližšie k finále Púchov, ktorý vedie nad Topoľčanmi 2:0 na zápasy. Víťazi základnej časti Žltý Sneh Košice doma stratil jeden zápas s Detvou a tak je stav nerozhodný 1:1.

Favorizované Košice sa v prvom semifinálovom súboji nechali zaskočiť hráčmi z Detvy a podľahli im v sobotu 4:6. Včera už blamáž nedopustili a vyhrali 5:3. „Oba zápasy s Detvou boli kondične náročné. V sobotu na nás vybehli, prekvapili nás a vyhrali. Včera sme k tomu pristúpili zodpovednejšie a vedeli, že dvakrát doma nemôžme zaváhať. Aj keď to nebol ľahký zápas, myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Do Detvy ideme ukončiť sériu v náš prospech,“ povedal kapitán Žltého Snehu Košice Roman Čepel. Víťazstvo dodalo Detvancom sebavedomie a trúfajú si v domácom prostredí zakončiť sériu víťazstvom a následným postupom do finále. „Do Košíc sme cestovali s tým, že chceme vyhrať aspoň jeden zápas. To sa nám podarilo, ale keby sme využili šance v druhom stretnutí, mohli sme vyhrať aj ten. Samotné súboje boli z väčšej časti vyrovnané, ale ukázali sme, že aj s víťazom základnej časti vieme vyhrať a preto je náš zámer na nadchádzajúce zápasy jasný, sériu chceme ukončiť doma dvoma víťazstvami,“ vyhlásil sebavedome kapitán DTF team Detva Joxers Martin Chamula.

 

Druhý celok po základnej časti Púchov v domácom prostredí v súboji s prekvapením pla-off Topoľčanmi nezaváhal. Po prvej výhre 9:6 prišla včera ešte výraznejšia v pomere 8:2. „Prvý zápas sme sa dlhšie rozbiehali a „Žochárom“ všetko vychádzalo. Za stavu 1:4 sme zabrali a zápas úplne ovládli. Včera sme makali od úvodného hvizdu a Topoľčany sme vôbec nepustili do zápasu. Je to 2:0 pre nás, tak vládne obrovská spokojnosť a do Topoľčian to pôjdeme jednoznačne ukončiť,“ povedal tréner Púchova Peter Hinka. Hráči Topoľčian nemajú čo stratiť a je sympatické ich odhodlanie, ktoré chcú pretaviť v domácej hale na návrat do Púchova. „Zápasy s Púchovom sa hodnotia ťažko. Prvý súboj sme si prehrali sami. Hrali sme úplne pasívne a obrana bola deravá. Druhý zápas nebol bohužiaľ nijak odlišný od toho prvého, až na skvele chytajúceho brankára domácich, ktorý nás každým zákrokom posielal do väčšieho zúfalstva a vychytal Púchovu druhé víťazstvo. Našim cieľom je vrátiť sa ešte posledný krát v tejto sezóne do Púchova,“ povedal v mene celého kolektívu Topoľčian Peter Smatana.

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

1. Semifinále – sobota 9. 3. 2019:

 

Žltý Sneh Košice – DTF team Detva Joxers 4:6 (2:1, 1:3, 1:2)

 

FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany 9:6 (1:3, 3:1, 5:2)

 

2. Semifinále – nedeľa 10. 3. 2019:

 

Žltý Sneh Košice – DTF team Detva Joxers 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)

 

FBK Púchov – FbO Žochár Topoľčany 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

 

ZDROJ FOTO: www.kosiceonline.sk

späť