Žltý Sneh víťazom základnej časti, Michalovce so Sereďou zostupujú

12.02.2019 17:10:25
Jedno kolo pred koncom základnej časti je v prvej lige mužov vyriešených viacero otáznikov. Košický Žltý Sneh je víťazom základnej časti, Michalovce spoločne so Sereďou vypadávajú do druhej ligy. O jedinú miestenku do play-off sa o týždeň pobijú tri družstvá – FBK Harvard Partizánske, FBK Raptors a FBC Predator Sabinov.

Víťazi základnej časti zo Žltého Snehu Košice mali počas víkendu polovičnú úspešnosť. Najskôr uspeli v Dubňanoch, kde zdolali Skalicu 9:3, no v Trnave dokonca nestrelili ani jeden gól a prehrali 0:6...

 

Druhý Púchov sa ešte snažil stiahnuť manko na Košičanov, čo sa mu aj podarilo, no už to na prvenstvo stačiť nebude. Púchovčania sa tešili z dvoch výhier a to 8:6 v Sabinove a 6:3 v Rabči nad FBK Raptors.

 

V domácom prostredí naplno zabrali „Žochári“ z Topoľčian, ktorí si vybojovali miestenku do play-off dvomi víťazstvami nad Detvou, ktorú zdolali 11:9 a s prehrou 5:3 odišli aj hráči Partizánskeho. „Máme za sebou najdôležitejšie kolo v boji o play-off a som rád, že sme to zvládli s plným bodovým ziskom. V prvom zápase sme hrali s Detvou, ktorá hrá tvrdý florbal avšak pripravili sme sa na to a podarilo sa nám uhrať dôležité body. Som rád že sa v zápase každý bodovo presadil, dokonca aj brankár. V druhom stretnutí sme narazili na nášho rivala z Partizánskeho. Hral sa rýchly florbal s množstvom osobných súbojov a bojovalo sa o každý centimeter ihriska. Celý čas sme vyhrávali a nedovolili sme súperovi vyrovnať. Výborne nás podržal brankár Marek Paulen, ktorý má na tomto úspechu veľkú zásluhu. Potešil nás počet divákov, ktorí sa prišli pozrieť na toto derby,“ povedal kapitán „Žochárov“ z Topoľčian Peter Smatana.

 

Nováčik FBK Raptors zaváhal doma s Dubnicou keď len remizoval 3:3 a v nedeľu nestačil na Púchov, ktorému podľahol 3:6. Chlapci tak nemajú už vo vlastných rukách svoju účasť v play-off a v prípade víťazstva v poslednom kole nad Sabinovom, budú musieť čakať ako zahrá Partizánske proti Detve, ktorá v sobotu zaváhala v Topoľčanoch ale vyhrala v Seredi 15:4. „Do víkendových zápasov sme vstupovali s úmyslom bodovať v oboch z nich. Vedeli sme, že šanca na postup do play-off visí vo vzduchu a musíme sa jej chopiť. Zrejme aj vedomie toho, že môžeme dosiahnuť najväčší úspech v histórii nášho mladého klubu, nám zväzovalo počas duelov ruky. Proti Dubnici diváci nevideli veľa florbalovej krásy lebo na palubovke sa bojovalo o každý centimeter. Aj napriek bojovnému výkonu celého tímu sme sa nezmohli na viac ako jeden bod, keďže sme premrhali množstvo presiloviek. Naše zakončenie bolo však mizerné. Na druhý deň sme nastupovali proti Púchovu s intenciou zobrať všetky tri body, aby sme mali postup do play-off ešte vo vlastných rukách. Zápas sa spočiatku vyvíjal dobre, ale od druhej polovice sme poľavili a Púchov sa dostal na koňa. Stretnutie sa potom vyvíjalo v prospech hostí, ktorí ukázali väčšiu skúsenosť a zápasovú prax,“ povedal kapitán FBK Raptors Martin Adamčík.

 

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

 

20. kolo – sobota 9. 2. 2019:

 

FBC 11 Trnava – Eastern Wings Michalovce 13:2 (7:0, 1:0, 5:2)

 

FBC Skalica – Žltý Sneh Košice 3:9 (2:5, 1:1, 0:3)

 

FBK RAptORs – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 3:3 (1:2, 2:0, 0:1)

 

FbO Žochár Topoľčany – DTF team Detva Joxers 11:9 (4:1, 3:5, 4:3)

 

FBK Harvard Partizánske – ICE Players Sereď 9:4 (4:2, 1:1, 4:1)

 

FbC Predator Sabinov – FBK Púchov 6:8 (4:2, 1:2, 1:4)

 

21. kolo – nedeľa 10. 2. 2019:

 

FBC Skalica – Eastern Wings Michalovce 13:10 (6:3, 4:3, 3:4)

 

FbC Predator Sabinov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 8:5 (2:2, 3:2, 3:1)

 

FBC 11 Trnava – Žltý Sneh Košice 6:0 (1:0, 4:0, 1:0)

 

FbO Žochár Topoľčany – FBK Harvard Partizánske 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

 

FBK RAptORs – FBK Púchov 3:6 (1:1, 1:1, 1:4)

 

ICE Players Sereď – DTF team Detva Joxers 4:15 (0:5, 2:5, 2:5)

 

Aktuálna tabuľka po 21. kole:

 

ZDROJ FOTO: facebook FBK Harvard Partizánske

späť