„Žochárov“ zradilo auto, Trnava už s päťbodovým náskokom

02.12.2019 15:47:25
Tabuľka prvej ligy mužov sa postupne profiluje. V polovici základnej časti majú družstvá rôzne radosti aj starosti. Viac sa tešia v prvej polovici tabuľky a premýšľajú o poradí, z ktorého pôjdu do play-off. Množstvo družstiev však myslí na záchranu. Svojim súperom najviac odskočila Trnava, ktorá opäť brala všetky body a je s päťbodovým náskokom pred druhou Dubnicou na čele tabuľky. Na zápas do Sabinova nepricestovali hráči Topoľčian, ktorých zradilo v polovici cesty pokazené auto...

V sobotu si „Žochári“ zacestovali bez florbalu, pretože na polovici cesty do Sabinova sa im pokazilo auto. Včera však súboj v Rabči odohrali a s miestnym Raptors remizovali 3:3. „Máme za sebou náročný víkend, v ktorom sme viac precestovali ako odohrali, ale aj také situácie sa bohužiaľ stávajú. V sobotu sme vyrazili na zápas a za polovicou cesty sa nám pokazila deväť miestna dodávka. Skúšali sme to aj nejako spraviť, ale bohužiaľ auto bolo nepojazdné a muselo byť odtiahnuté do servisu. Ihneď sme kontaktovali Sabinov aj zväz, že z tohto dôvodu na zápas nedorazíme. Aj touto cestou by sme sa chceli ospravedlniť tímu Sabinova a poďakovať za pochopenie a verím, že spolu nájdeme vhodný náhradný termín zápasu. Po tomto sklamaní sme včera nastúpili proti Rabči. Dovolím si povedať, že takmer celý zápas sme boli lepším tímom a hrali sme väčšinu času na lopte, ale žiaľ, kvôli palubovke, ktorá rozhodne nie je vhodná na florbalový zápas, sme naše šance nedokázali premieňať. Každopádne obe strany mali rovnaké podmienky a nezostáva nám nič iné iba sa poďakovať za férový duel s odkazom, že v odvete im na normálnom povrchu ukážeme na čo máme,“ povedal hrajúci tréner Topoľčian Daniel Hatala.

Lídri súťaže z FBC 11 Trnava sa vytrápili v stretnutí s Čadcou, ktorú zdolali len tesne 4:3, no v nedeľu vyhrali 6:3 v Žiline a keďže druhá Dubnica nad Váhom po víťazstve 3:2 nad Raptors prehrala so Sabinovom 2:7, Trnava má v polovici základnej časti už päťbodový náskok.

Kontakt so špicou sa snaží držať aj Žltý Sneh Košice, ktorý „vyprášil“ domácu Detvu 12:2 a remizoval v Partizánskom 8:8. „Na toto dvojkolo sme vycestovali bez viacerých opôr a zostavu značne ovplyvnila improvizácia. Niektorí hrali na nových postoch, iní zase vycestovali na výjazd po prvý raz. Samozrejme to nič nemení na tom, že sme boli pripravení pobiť sa o body. Od Detvy sme vedeli čo očakávať. Snažia sa hrať dôrazný systém založený na osobke, no v sobotu nás prekvapili práve tým, že dôrazní neboli skoro vôbec. Zápas im nevyšiel, naopak my sme zodpovedne bránili, mali sme skvelý pohyb s loptou aj bez nej, a sme si ju rýchlo rozdávali. Vytvorili sme si tým pádom viac šancí ako obvykle s týmto súperom. To sa odzrkadlilo aj na skóre. Po sobote sa odpojili dvaja obrancovia, ktorých doplnili naši nádejní dorastenci, takže zostava opäť prešla zmenami. Hral sa rýchly florbal, mnohokrát zo strany na stranu. Svojou nedôslednosťou a chybami sme domácich posadili na koňa v druhej tretine, no na oplátku nám oni darovali možnosť lapiť po druhom dychu. Žiaľ, v tretej tretine sa nám tesné vedenie nepodarilo udržať, ale s rukou na srdci musím priznať, že sme si tie tri body za predvedený výkon možno nezaslúžili a tak sa body spravodlivo rozdelili. Mrzí nás aj to, že pravidlá ligy tímom neumožňujú pobiť sa o ten extra bodík nejakými rýchlymi nájazdmi. Je to škoda, lebo ten jeden bod ostane pri remíze visieť niekde vo vzduchu,“ skonštatoval kapitán Žltého Snehu Košice Martin Samek.

Nováčik z Čadce v úvode sezóny zbieral body, no v súčasnosti ťahá štvorzápasovú sériu prehier. Strata bodov ich postupne odsúva až na desiate miesto tabuľky. Naposledy Devils prehral s Trnavou tesne 3:4 a s Hurikánom 5:9. „Myslím si že naša hra je stále rovnaká. Hráme vyrovnané zápasy a dosahujeme celkom tesné výsledky so všetkými tímami v lige avšak doplácame hlavne na neskúsenosť a v posledných zápasoch sa nám začínajú vynárať problémy ako je nesústredenosť počas celých 60 minút, slabá efektivita a nedostatočná chuť zvíťaziť. Ďalším problémom je skutočnosť, že sa príliš prispôsobujeme hre súpera, pokiaľ hráme s kvalitnejším protivníkom, dokážeme sa mu vyrovnať avšak pokiaľ narážame na menej kvalitných súperov skĺzame na ich úroveň. Postupne ako narastal počet zápasov bez bodového zisku sme hrali stále v menšej pohode a vyrovnané súboje sme nezvládali. Najviac nás mrzí zaváhanie proti Raptors a Žiline, toto je práve tých päť bodov, ktoré nám dnes chýbajú v tabuľke. V sobotu na nás Trnava vyletela naozaj vo vysokom tempe a my sme sa prakticky iba prizerali na ich dobrý výkon. Koniec koncov sme prvú tretinu aj prehrali 0:2. V ďalšom priebehu zápasu už Trnava poľavila a my sme naopak hru zlepšili a nakoniec sme siahali na vyrovnávajúci gól. Proti Hurikánu sme odohrali najhoršie stretnutie zo všetkých doterajších zápasov sezóny. V prvej tretine sme hrali do útoku dobre, ale spáchali sme neskutočné množstvo individuálnych chýb. V ďalšom priebehu to bolo horšie a horšie a Hurikán nám prakticky od druhej tretiny nič nedovolil,“ zhodnotil tréner Čadce Lukáš Imrišík.

Bratislavský Hurikán má ďalší úspešný víkend za sebou. Pred časom ťahali chlapci z hlavného mesta sériu piatich prehier, no teraz už štyri súboje v rade zvíťazili, čo ich posunulo v tabuľke na priebežné siedme miesto. V klube veria, že sú z najhoršieho vonku a že budú už len pozitívne výsledky. V sobotu zvíťazil Hurikán 7:4 v Žiline a včera 9:5 v Čadci. „Pevne verím, že kríza je za nami. Postupne odstraňujeme všetky taktické chyby, vieme rýchlejšie reagovať na súpera, čo nám veľmi pomáha. Dúfam, že budeme aj naďalej takto napredovať a ukážeme to aj proti ťažším súperom. Určite to neboli ľahké zápasy a hlavne v sobotu sme sa veľmi vytrápili. Dokonca si trúfam tvrdiť, že nebyť výborne chytajúceho Riša Egyeda tak ten zápas prehráme. Takže určite sme radi za všetky body. Musím povedať, že Žilina ma svojou hrou a bojovnosťou veľmi prekvapila. V nedeľu proti Čadci sme začali rovnako zle a zaspato ako aj proti Žiline. Neviem či to spôsobil chlad v oboch halách alebo nejaké podcenenie súpera ale musíme sa takýmto zlyhaniam vyvarovať. Čadci sa darilo cez našu obranu ľahko prechádzať do šancí. Dokázali sme sa však skonsolidovať a od 15 minúty sme zlepšenou hrou v obrane, súpera už do výraznejších šancí nepustili. Od tohto momentu to znova bola hra, ktorú si približne od tímu predstavujem. Sme radi, že sme zobrali všetky body a zatiaľ nám naše nove dresy prinášajú len šťastie. Dúfam, že v tom budeme pokračovať,“ povedal spokojný tréner bratislavského Hurikánu Michal Bortlík.

Družstvo Partizánskeho zaznamenalo dve domáce remízy a to 5:5 s Prešovom a 8:8 s Košicami. Harvard tak z posledných piatich stretnutí až v štyroch remizovalo.

Výsledky zápasov prvej ligy mužov:

10. kolo – sobota 30. 11. 2019:

Devils Čadca – FBC 11 Trnava 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

ŠK Juventa pri CVČ v Žiline – VŠK PdF UK Hurikán Bratislava 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)

FBK Harvard Partizánske – ŠK Floorball ACADEMY Prešov 5:5 (0:4, 2:0, 3:1)

DTF team Detva Joxers – Žltý Sneh Košice 2:12 (1:2, 1:3, 0:7)

FBK RAptORs – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

FbC Predator Sabinov – FbO Žochár Topoľčany – zápas sa neodohral (hostia sa nedostavili)