Žrebovanie skupín šampionátu na MDŽ

16.02.2017 14:42:46
Majstrovstvá sveta žien sa blížia priam raketovým tempom. Už začiatkom decembra privítame v Bratislave šestnásť krajín. Žrebovanie a teda aj našich súperov v základnej skupine sa dozvieme už 8. marca.

Organizátori šampionátu poňali Medzinárodný deň žien naozaj originálne. Keďže sa jedná o MS žien, rozhodli sa na tento sviatok uskutočniť losovanie od 15.00 hod v hoteli Double Tree by Hilton Bratislava, ktorý bude dočasným a oficiálnym hotelom Medzinárodnej florbalovej federácie IFF. „Idea šampionátu a symbol ženskosti je stvárnený už v logu Majstrovstiev sveta. Symbolizuje kyticu kvetov a preto pokračujeme v tejto myšlienke a žrebovanie sme naplánovali na Medzinárodný deň žien,“ povedal prezident Slovenského zväzu florbalu Daniel Granec. Tejto slávnostnej udalosti sa okrem zástupcov jednotlivých krajín zúčastní aj prezident Medzinárodnej florbalovej federácie Tomas Eriksson. Taktiež boli pozvaní Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR prof. Ing Peter Plavčan CSc, predseda parlamentu JUDr. Andrej Danko a prezident Slovenského olympijského výboru Anton Siekel.

 

Šestnásť účastníkov bude pri žrebovaní rozdelených do štyroch výkonnostných košov. Slovensko patrí do tretieho koša a patrí mu zaradenie medzi družstvá na 9. až 12. mieste svetového rebríčka. V základnej skupine sa tak naše ženy stretnú s menej atraktívnymi súperkami z košov 3 a 4, no majú možnosť svoju skupinu vyhrať, prípadne obsadiť druhé miesto a postúpiť do play off súboja. Výhra v ňom zabezpečí družstvu účasť vo štvrťfinále, ktoré majú isté družstvá na prvých dvoch miestach v skupinách A a B.

 

Rozdelenie krajín pre žrebovanie:

 

Kôš 1:

 

Švédsko, Fínsko, Švajčiarsko, Česko

 

Kôš 2:

 

Lotyšsko, Nemecko, Poľsko, Nórsko

 

Kôš 3:

 

SLOVENSKO, Dánsko, Austrália, Japonsko

 

Kôš 4:

 

USA, Singapur, Estónsko, Thajsko

späť