Zrodí sa finále Tvrdošín – Nitra?

13.03.2015 16:23:27
Tabuľkoví favoriti splnili úlohu v semifinálových zápasoch na domácich ihriskách v ženskej Extralige. Počas nasledujúceho víkendu si však súperi vymenia domáce prostredie.

 

Úradujúce majsterky Slovenska doma vyhrali nad Spišskou Novou Vsou v celku pohodlne 9:4 a 7:3. Podľa predpokladov sa zdá, že sa Oravčanky prebojujú do finále, v ktorom chcú obhájiť minuloročný titul. „Sériu by sme chceli ukončiť už zajtra, no musíme oproti predchádzajúcim zápasom zrýchliť náš pohyb a viac sa tlačiť pred súperovu bránu,“ povedal tréner Tvrdošína Michal Cvanciger.

 

Jeho náprotivok, kouč Kométy Jozef Grega si chce s dievčatami sezónu trochu predĺžiť: „Budeme sa zo všetkých síl snažiť natiahnuť sériu aspoň na štyri zápasy, čiže musíme zajtra zvíťaziť. Domáce prostredie by nám k tomu mohlo pomôcť. Palubovka a ihrisko v Tvrdošíne nám vôbec nevyhovovalo. Oravčanky sú však na tento povrch zvyknuté, no u nás je kvalita plochy iná. Verím, že potešíme aj našich fanúšikov.“

 

 

Nitra sa doma trochu viac natrápila s Pruským, no pozíciu favorita obhájila po víťazstvách 6:5 a 6:4. Dievčatá spod Zobora sú bližšie k finále, no Pruské doma lacno kožu nepredá. „Ak si nedáme vnútiť hru Nitry, tak máme reálnu šancu vyrovnať stav série. Súper má vlastný štýl hry s nahadzovaním kolmých lôpt a zabiehaním za obranu. Ak toto eliminujeme a dostaneme sa do častejšej streľby, nevidím sériu ako stratenú. Nakoniec dva tesné výsledky hovoria, že zápasy boli vyrovnané,“ povedal odhodlaným hlasom tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

A čo na to „tajnostkár“ kouč Nitry Peter Satin? „Tretí krok bude najťažší. Dobrý kuchár si ale z vlastnej kuchyne von recepty nenosí. Počkajme si ako to dopadne a ja vám rád prezradím, či a čo sme zmenili v našej hre tak, aby sme sériu ukončili.“

späť