Žúbor: „Boli to moje najlepšie dva roky v pozícii trénera.“

25.04.2020 16:29:54
V pozícii trénera začínal v bratislavskom klube ŠK Lido pri starších žiakoch. Po roku prešiel k ženskému družstvu, kde pôsobil tri roky. V sezóne 2018/19 sa presunul do extraligového tímu VŠK PdF UK Hurikán Bratislava, kde viedol až dve družstvá žien do polovice januára tohto roku. Zrazu sa však Ján Žúbor z lavičky Hurikánu vytratil...

S bratislavským Lidom sa dve sezóny v rade prebojoval až do baráže, kde sa spoločne s dievčatami pokúsili vybojovať postup do extraligy, čo sa im však nepodarilo. Debut v Hurikáne dopadol konečným šiestym miestom, pretože nad sily Bratislavčaniek boli vo štvrťfinále neskoršie majsterky Slovenska zo Sabinova. V predošlej sezóne sa Ján Žúbor po trinástom kole a domácej prehre Hurikánu 1:7 s Kométou Spišská Nová Ves z lavičky áčka vytratil. Prvú ligu žien však s B-tímom dotrénoval a rozlúčil sa víťazstvom 1:0 v derby nad Snipers. „Nevedel som preniesť veci z tréningov do zápasov a dievčatá sa nikam herne neposúvali. Po tom zápase so Spišiačkami som cítil, že nemám už žiadnu motiváciu, preto som to pri áčku ukončil... Sezónu som dokončil s béčkom v prvej lige a s týmto družstvom by som aj chcel pokračovať v nasledujúcej sezóne, no ešte sme o tom s vedením klubu nekomunikovali, takže uvidíme, čo bude ďalej,“ povedal dnes už bývalý kouč extraligového Hurikánu.

 

Kormidlo áčka prevzal bývalý brankár a súčasný tréner mužského družstva Michal Bortlík. „Žiadnu spojitosť, či iné okolnosti za mojim odchodom z áčka nehľadajte,“ dodal Žúbor, ktorý ešte aktívne hráva florbal. „Pôsobím v regionálnej druhej lige mužov v drese ŠK Dragons Ružinov a taktiež hrávam takzvanú ligu veteránov nad 32 rokov. Taktiež mám platnú licenciu rozhodcu a v predošlej sezóne som odpískal niekoľko zápasov v regióne. Keďže už budem mať viac času, chcem ísť znova rozhodovať aj celoštátne súťaže. Aj keby sme sa už s vedením Hurikánu na ďalšej spolupráci nedohodli, tak chcem povedať, že to boli moje najlepšie dva roky v pozícii trénera. Nešťastím asi bolo súčasné trénovanie dvoch družstiev. Každý deň som mal tréning, každý víkend zápasy dievčat alebo moje, k tomu pískanie a to sa potom prejavilo na mojej práci...“ skonštatoval sebakriticky.

 

AUTOR a FOTO: Miroslav HÝLEK

späť