Zvládnu „kobylky“ posledný krok?

10.04.2015 21:11:24
Máme pred sebou ďalší finálový víkend. V Košiciach sa odohrá pokračovanie série o majstrovský titul. Stretnú sa v ňom domáce ATU a žilinský Grasshoppers, ktorý vedie na zápasy 2:0 a chýba mu jediná výhra do zisku historického titulu majstra Slovenska.

 

V Žiline sa v prvom finále ujali vedenia Východniari, ktorí sa dvomi gólmi odpútali od „kobyliek“. Neskôr nastrelili hostia niekoľko žŕdok a tak prišiel v druhej tretine zákonitý trest domácich, ktorí otočili skóre zápasu. V druhom súboji bolo skóre ešte jednoznačnejšie. Žilina sa postupne prepracovala k náskoku 5:0, no chlapci spod Dubňa podcenili Košičanov, ktorí zápas ešte zdramatizovali, no na obrat to nestačilo. „Potrebovali sme si trochu oddýchnuť, čo sa nám aj podarilo. Verím chlapcom, že sa zvládnu vrátiť do série. Na našom ihrisku sa bude hrať úplne iný florbal. Rozmery hracej plochy budú také, aké majú byť. Očakávame búrlivú atmosféru v hľadisku, ktorá nás potrebne nabudí k opätovnému nadviazaniu na kvalitné výkony, ktoré chlapci podávajú počas celej sezóny,“ povedal kouč ATU Róbert Bučko.

 

Žilinský Grasshoppers cestuje na Východ v pohodovej atmosfére, no nič nechcú zverenci trénera Tomáša Hrnčiara podceniť. Sú už tretiu sezónu vo finále Salming Extraligy a dvakrát im súperi vyfúkli pred nosom titul... „Pokiaľ nevyhráte trikrát, dve výhry sú vám zbytočné. To som prízvukoval chlapcom aby sa neuspokojili s náskokom, ktorý neznamená zisk titulu. Mnohí majú skúsenosti z predchádzajúcich sezón, čiže verím, že si dajú pozor a budú plne koncentrovaní už na zajtrajší zápas. Psychicky by sme mali mať navrch, no Košičania nemajú čo stratiť a tak vrhnú podľa mňa všetky sily do ofenzívy. Radi by sme sériu ukončili už zajtra a už vôbec by sme sa nechceli vrátiť na prípadný piaty zápas domov do Žiliny,“ povedal s nádejou v hlase Hrnčiar.

 

Víkendový program finále mužskej Salming Extraligy:

 

Sobota 11. 4. 2015:

 

17.00 – ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina, (ŠH, SOŠ, Ostrovského 1, Košice)

 

Nedeľa 12. 4. 2015:

 

11.00 – ATU Košice – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina, (ŠH, SOŠ, Ostrovského 1, Košice)

späť