Zvýšia Kysučanky svoj náskok?

08.02.2019 13:38:18
V extralige žien sa zajtra chystá súboj mladého ambiciózneho tímu z Kysuckého Nového Mesta, ktorý je lídrom súťaže, s druhým celkom tabuľky Sabinovom. Kysučanky majú štvorbodový náskok, no „Predátorky“ majú o jeden odohratý zápas menej a tak bude pravdepodobne tento duel rozhodujúci v boji o prvé miesto po základnej časti.

Kysučanky si uvedomujú, že majú možnosť vyhrať základnú časť. „Zajtra nás čaká náročný zápas, už len z pohľadu, že v družstve šarapatí viróza. Na súboj sa tešíme a chceme zabojovať o prvé miesto. V nedeľu sa stretneme s tabuľkovo slabším družstvom ale práve proti takýmto súperom sa dokážeme vytrápiť ak do zápasu nevstúpime naplno. Väčší priestor by mali dostať aj mladé nádeje kysuckého florbalu,“ povedal tréner Kysučaniek Marián Chlebana.

 

Kde sa dvaja bijú, tretí môže zvíťaziť. Na zaváhanie oboch lídrov čakajú úradujúce majsterky z Pruského, ktoré v prípade dvoch víťazstiev nad predposlednými Michalovcami a posledným Prešovom sa môžu dostať na druhé miesto a zamiešať karty v boji o čelo tabuľky. „Poznáme situáciu v tabuľke a vieme, že za určitých okolností sa môžeme posunúť vyššie. V prvom rade sa však musíme sústrediť na nás a naplno bodovať vo svojich zápasoch. Každý súboj je síce iný, ale iný scenár ako šesť bodov si tento víkend nepripúšťame. Súperi majú vo svojich radoch zopár nebezpečných hráčok, ale kvalita by mala byť na našej strane,“ skonštatoval tréner Pruského Vladimír Gábor.

 

V kľudných „vodách“ si plávajú Oravčanky z Tvrdošína, ktoré môžu hrať pokojne. V domácom prostredí sa Tvrdošín stretne proti Spišskej Novej Vsi a Sabinovu. Práve Spišiačky ešte potrebujú body, aby sa vyhli záchranárskym prácam v baráži a udržali si možnosť zahrať si play-off. Ak neuspejú v Tvrdošíne, majú šancu na reparát na Kysuciach, čo nebude jednoduché. V prípade prehier budú musieť obstáť o dva týždne v priamej konfrontácii proti Michalovciam a Prešovu. „Zápasy s Tvrdošínom a Kysuckým Novým Mestom nebudú ľahké a bohužiaľ nebudeme v kompletnej zostave. Určite sa pokúsime zabojovať, získať nejaké body a nebudeme nič nechávať na náhodu. Našim cieľom v domácich zápasoch s Michalovcami a s Prešovom sú jednoznačné. Chceme vyhrať a zaistiť si miesto v play-off,“ povedala hráčka Spišskej Novej Vsi Barbora Kocúrová.

 

Zo soboty na nedeľu si posunuli súboj 17. kola družstvá z Nitry a bratislavského Hurikánu.

 

Program zápasov extraligy žien:

 

17. kolo – sobota 9. 2. 2019:

 

17.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbC Predator Sabinov (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

17.00 hod – Eastern Wings Michalovce – ŠK 98 Pruské (MŠH, Športová, Michalovce)

18.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – NTS FK-ZŠ Nemšová (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

18.00 hod – FbK Tvrdošín – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Školská, Tvrdošín)

 

18. kolo – nedeľa 10. 2. 2019:

 

10.00 hod – Eastern Wings Michalovce – NTS FK-ZŠ Nemšová (MŠH, Športová, Michalovce)

10.00 hod – FbK Tvrdošín – FbC Predator Sabinov (MŠH, Školská, Tvrdošín)

10.00 hod – MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto – FbK Kométa Spišská Nová Ves (MŠH, Športová ul., Kysucké Nové Mesto)

14.00 hod – FBC Mikuláš Prešov – ŠK 98 Pruské (ŠH ZŠ, Sibírska, Prešov)

 

Dohrávka 17. kola – nedeľa 10. 2. 2019:

 

12.00 hod – Slávia Nitra – iClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava (MŠH, Dolnočermánska, Nitra)

 

ZDROJ FOTO: facebook MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto

späť