Zvýšia Spišiaci náskok na čele tabuľky?

16.12.2016 14:05:50
Ešte pred vianočnými sviatkami sa odohrajú zápasy 16. kola prvej ligy mužov. Lákadlom budú predovšetkým dva súboje medzi prvými štyrmi celkami tabuľky.

Družstvo s extraligovými skúsenosťami a aktuálne druhý tím tabuľky FbC Predátor Sabinov privíta v domácom prostredí lídra súťaže Spišskú Novú Ves. Bude to súboj druhého s prvým a bude mať charitatívny nádych. „Každý rok v decembri organizuje náš klub podobnú aktivitu pre telesne postihnuté deti a ich rodiny a nebude to inak ani teraz. Chceme pomôcť deťom a rodinám v sabinovskom kraji a tento zápas tak zároveň získa iný náboj. V minulom roku sme mali plnú halu, čo predstavuje päťsto ľudí a verím, že to v nedeľu spoločne zopakujeme. Pre fanúšikov sme zároveň pripravili tombolu v podobe dresov, do ktorej prispeli aj ostatné kluby, za čo im ďakujeme,“ povedal tréner sabinovských Predátorov Richard Hraško a ku športovým výkonom dodal: „U Spišiakov sme tesne prehrali, no na súpera sme sa poctivo pripravovali. Trochu sme pozmenili káder, ktorý sme doplnili o mladých talentovaných odchovancov. Verím, že budeme úspešní a že nás fanúšikovia podporia a spoločne sa nám podarí pripraviť Spišiakom ich prvú prehru v sezóne.“ Spišiaci sa na zápas do Sabinova tešia, čo deklaruje aj hráč Young Arrows Lukáš Mišenda: „Na tento súboj cestujeme v plnej sile s cieľom uhrať čo najlepší výsledok. Tešíme sa na atmosféru, ktorá bude mať charitatívny nádych a zároveň plné hľadisko, čo určite pomôže k dobrému výkonu hráčov na ihrisku.“

 

Druhé a zaujímavé derby tohto kola sa odohrá v Bratislave. Stretne sa tretí tím tabuľky Snipers Bratislava, so štvrtým, ktorým je FBC 11 Trnava. Počas minulej sezóny sa tieto celky stretli v súbojoch play off a nehralo sa veru „v rukavičkách,“ čiže sa môžeme tešiť na poriadne derby. „Naše kluby sa dobre poznajú a sme v podstate kamaráti. Žiaden zápas v lige však nemá podobný náboj ako práve súboje proti Snipers a tak si na ihrisku nič nedarujeme. Preto sme sa poctivo pripravili, čo bude vidno aj na zápase. Verím, že to bude kvalitný duel, ktorých je počas sezóny málo a že sa nám podarí uspieť,“ povedal kapitán Trnavy Matej Vanta. Na otázku, či sa zápasy nebudú postupne vyostrovať, ako keď sa stretne vo futbale Slovan s Trnavou Vanta odpovedal: „To je niečo úplne iné. Ako som povedal sme v podstate kamaráti a je to stále len šport, hoci v play off sa už trochu aj iskrilo...“

 

Nazreli sme aj do tábora Snipers, ktorému zápasy s Trnavou akosi nesedia. V posledných dvoch sezónach sa títo súperi stretli celkom už v siedmich zápoleniach a až v šiestich z nich bola úspešná Trnava. „Nepovedal by som, že tento súper nám nesedí, radi s ním hrávame, nakoľko je to rovnako zdatné družstvo ako my a práve takéto zápasy nás výkonnostne posúvajú nahor. Je pravda, že posledné súboje zvládli lepšie chlapci z Trnavy, ale v nich rozhodli detaily. Túto sezónu máme rozbehnutú solídne, všetci hráči na tréningoch tvrdo pracujú a nepochybujem o tom, že tento súťažný ročník bude pre nás úspešný. Na zápas sa všetci tešíme a spravíme všetko pre to, aby sme ho odohrali s kľudom a úsmevom na tvári, veď florbalom sa na Slovensku treba v prvom rade zabávať,“ povedal tréner Snipers Darius Siheľský.

 

O tom, či sa Dubnica priblíži k bojom o miestenku do play off, alebo k zostupu, sa rozhodne na ich ihrisku, kde privítajú posledné Piešťany. Aj chlapci z Brezna sa v Badíne pokúsia vybojovať potrebné body proti Detve. Na Likavku sa bude chcieť dotiahnuť Púchov a v Partizánskom nebudú chcieť pustiť body Topoľčanom.

 

Program prvej ligy mužov:

 

16. kolo – nedeľa 18. 12. 2016:

 

14.00 hod – ŠK Victory Stars Nová Dubnica – FBC Páv Piešťany (MŠH, ul. Športovcov, Dubnica nad Váhom)

14.30 hod – FBC Horehronec Brezno – DTF team Detva Joxers (ŠH, Tajovského, Badín)

15.00 hod – FBK Harvard Partizánske – FbO Žochár Topoľčany (MŠH, Februárová, Partizánske)

15.30 hod – Snipers Bratislava – FBC 11 Trnava (ŠH Mladosť, Trnavská cesta, Bratislava)

17.00 hod – Meteníci Likavka – FBK Púchov (ŠH Koniareň, Poľná, Ružomberok)

17.00 hod – FbC Predator Sabinov – Floorball club Young Arrows Spišská Nová Ves (MŠH, Gym. A. Pridavka, Komenského, Sabinov)

späť