„Kobylky“ sa tešia, Žltý Sneh opäť naprázdno

Jednoznačnou záležitosťou bol dnešný súboj domácej Žiliny a košického Žltého Snehu. Grasshoppers si postupnými krokmi a prakticky stálym tlakom vybudoval šesťgólový náskok, ktorý znamená, že si zverenci Martina Venenyho pripísali do tabuľky dôležité tri body.

Hráči Žltého Snehu začali dobre a v polovici štvrtej minúty sa tešili z prvého gólu, ktorý strelil Tomáš Weiss. Ubehlo však len desať sekúnd a žilinské „kobylky“ vyrovnali. Postaral sa o to Peter Vavrica. Nasledujúcich takmer desať minút sa obe družstvá snažili skórovať, čo sa podarilo domácim. Bol to znovu Vavrica, ktorý otočil na 2:1 pre Žilinu. Aktivitu a početnosť streľby Grasshoppers postupne zvyšoval a tak prišiel aj tretí gól v sieti Žltého Snehu, ktorý dal Michal Tulák necelé tri minúty pred záverom tretiny.

Košičania postupne strácali dych a hlavne sa im ďalší súper, ako v predošlých súbojoch, postupne vzďaľoval. Štvrtý presný zásah Žiliny zaznamenal Andrej Vrábel, no a k tomu sa postupne pridávala aj zhoršená disciplína hostí a tak prišlo aj prvé vylúčenie. To bez zaváhania potrestal Richard Cvacho a bolo 5:1... Hra na jednu bránku pokračovala a Košičania sa „priklincovaní“ na vlastnej polovici snažili vyrážať do občasných protiútokov. Tie boli neúspešné, no strela Petra Erika Gavláka áno, čo znamenalo náskok 6:1 pre „kobylky.“

Obraz hry sa nezmenil ani v ďalšom priebehu a domáci búšili do Košičanov čo to dalo. Dlhých pätnásť minút trvalo pokiaľ padol ďalší gól a dali ho Žilinčania, presnejšie Denis Melega. Žltý Sneh sa predsa dočkal aj druhej presnej trefy, ktorú do domácej bránky nasmeroval Marek Maďar. Posledné slovo chceli mať hráči Žiliny, keď na 8:2 zvýšil Marián Hruška a deviaty projektil do bránky hostí poslal Ladislav Mirt. Na konečných 3:9 z pohľadu Košičanov upravil Tomáš Šumichrast.

Martin Veneny (tréner FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Pre nás to boli ubojované a hlavne povinné tri body, ktoré od nás každý očakával. Nastavenie hráčov nebolo ideálne a so súperom sme zbytočne bojovali.“

Peter Vavrica (hráč FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina): „Dnes som nebol úplne spokojný s celkovým výkonom svojho tímu. Nehrali sme to, čo si tréner predstavoval, no napriek tomu máme tri body a teším sa, že som vyhral ocenenie najlepšieho hráča zápasu.“

Daniel Komora (tréner Žltý Sneh Košice): „Zápas dopadol podľa očakávaní. Išli sme tu s tým, že potrápime súpera, myslím si, že sa nám to darilo, no nedostupovanie nás stálo veľa gólov. Ďakujeme súperovi za férový zápas a želáme veľa síl a gólov do ďalších stretnutí.“

Tomáš Šumichrast (hráč Žltý Sneh Košice): „Favorit potvrdil svoju silu. Prišli sme v oklieštenej zostave. Treba túto sezónu dohrať so cťou a srdiečkom za Žltý Sneh.“

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Žltý Sneh Košice 9:3 (3:1, 3:0, 3:2)