„Piráti“, ktorí radi útočia. Do akej miery ohrozia svojich súperov?

Posledným nováčikom extraligy juniorov, ktorého si pred začiatkom sezóny predstavíme, je družstvo CVČ FAT PIPE Žiar nad Hronom Pirátos. Klubu zo stredného Slovenska sa znenazdajky naskytla príležitosť zahrať si celoštátnu najvyššiu súťaž juniorov, ktorú aj napriek tretiemu miestu v regionálnej súťaži využili.

 

„Príležitosť hrať extraligu prišla v podstate z čista jasna. Nikto z nás v klube neočakával takúto možnosť zahrať si od novej sezóny najvyššiu celoštátnu súťaž juniorov. Pre extraligu sme sa rozhodli hlavne preto aby sa propagáciu florbalu v našom meste zvýšila a mohli sme si zmerať sily s takými velikánmi akými nepochybne sú košické celky ATU, Florko, či 1. FBC Trenčín,“ povedal s nadšením tréner Žiaru nad Hronom Daniel Knopp.

 

Úvodné nadšenie však môže vystriedať krutá realita, čo si uvedomujú aj v tíme nováčika. „Samozrejme, že všetci stojíme pevne nohami na zemi a náš cieľ je udržať sa v elitnej smotánke a aj na ďalší rok účinkovať v najvyššej súťaži. Od novej sezóny nás kvôli veku opustili nejakí hráči ale kostra tímu stále ostáva. Prišli aj noví chlapci, ktorí určite zvýšia kvalitu našich radov. Tým, že sme jediný klub v kraji v najvyššej súťaži juniorov, sú rokovania ohľadom možných príchodov o niečo jednoduchšie,“ prezrádza Knopp.

 

A prečo „Pirátos“? „Náš klub je na florbalovej mape od sezóny 2016/17, kedy sme do súťaží Slovenského zväzu florbalu prihlásili mužov a juniorov. Následne sme už prihlásili len mužov. Táto skutočnosť však nemala šancu na úspech a preto sme začali v klube prehodnocovať filozofiu a súčasnou prioritou je pracovať viac s mládežou. Minulú sezónu sme premiérovo prihlásili dorastencov a tento rok naše kategórie rozšírili starší žiaci a s nastoleným trendom chceme pokračovať. Záujem detí o florbal je, čo náš veľmi teší. Čo sa týka názvu tak CVČ je Centrum Voľného Času, pod ktorého hlavičkou pôsobíme a „Pirátos“ znamená, že sme piráti a radi útočíme a nechceli sme byť obyčajní, tak sme slovo pirát trošku pretransformovali,“ vysvetlil podrobne tréner tímu.


Ďalšie články


Odoberajte newsletter