1. liga dorastencov – Západ: Snipers Bratislava je aj naďalej na čele tabuľky

Počas februára a marca prebiehala druhá tretina nadstavbovej časti dorasteneckej súťaže, po ktorej je na prvej priečke tabuľky EXEL Snipers, ktorý doposiaľ nestratil ani bod

Na druhom mieste je trenčianske AS.

Najlepším hráčom bodovacej tabuľky je „Snajper“ Alex Pápay (17 bodov; 11+6), zatiaľ čo v tej gólovej vedie jeho spoluhráč Martin Vrábel (12 gólov) a lídrom v tabuľke asistencií je (taktiež hráč Snipers) Samuel Nyitray (11 asistencií).

5. Kolo

Počas úvodného zápasu piateho kola privítali na domácej pôde florbalisti trenčianskeho AS súpera z Bratislavy-EXEL Snipers. Viac ako šesť desiatok divákov uvidelo prvý gól až v devätnástej minúte a jeho autorom bol „Snajper“ Martin Vrábel. Prostredná časť vyšla lepšie Bratislavčanom, ktorí svoj náskok zvýšili na 2 góly (3:1). Domáci síce v treťom dejstve vyrovnali na 3:3, no hostia napokon vyhrali celý duel, o čom rozhodol v 52. minúte Alex Pápay gólom na 4:3. Po zápase sa pre sociálne siete klubu vyjadril „Snajper“ Viktor Krížik: „Dnešný tímový výkon hodnotím dobre, makali sme, snažili sme sa dobre brániť a hrali sme ako tak tímovo. Zle bolo, že sme niekedy išli stále do protiútokov a neukľudnili sme tú hru, čo Trenčínu vyhovovalo.“

FBK AS Trenčín Červení - EXEL Snipers Bratislava 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)

Góly: 24. Jaššo František, 43. Oravec Šimon, 51. Kollár Timotej - 19. Vrábel Martin, 36. Ševčík Timotej, 38. Galbiati Davide, 52. Pápay Alex
Návšteva: 64 divákov

1. FBC privítalo na domácej pôde súpera z Bratislavy-ŠK Lido, nad ktorým po druhej dvadsaťminútovke viedol rozdielom triedy 3:0, no v treťom dejstve Lido znížilo náskok súpera na rozdiel jediného gólu 3:2 a toto skóre sa už do konca zápasu nezmenilo. Časť vyjadrenia asistenta trénera 1. FBC - Norberta Ondrášika pre webovú stránku tímu: „Zápas nám ukázal naše dobré, ale aj slabšie stránky, na ktorých musíme popracovať. Efektivita našou prednosťou v tomto zápase síce nebola, no musím povedať, že sme si dokázali vytvoriť viacero pekných šancí, čo hodnotím ako pozitívum. Na záver by som chcel vyzdvihnúť ukážkový prístup hráča Bečára, ktorého bojovnosť môže byť príkladom pre všetkých, ako pristupovať k zápasom o postup do ďalšej fázy. Ďakujem chlapcom, že úspešne dotiahli do víťazného konca zápas, v ktorom im nie všetko vychádzalo podľa predstáv. Súperovi želám veľa šťastia do ďalších bojov.“

1. FBC Florbal Trenčín - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)

Góly: 7. Kováčik Krištof, 26. Timko Samuel, 39. Kyselica Matúš - 44. Hurinský Lukáš, 56. Schüller Radovan

Tsunami v piatom kole vycestovalo do Dubnice nad Váhom, kde po štyridsiatich minútach viedlo tesne-3:2. Záhoráci však v treťom dejstve navýšili svoj náskok o 3 góly a napokon zvíťazili 6:2. Najproduktívnejším hráčom duelu sa stal Pavol Poprocký z Tsunami, ktorý v zápase skóroval 3krát.

ŠK Victory Stars Dubnica n/V - Tsunami Záhorská Bystrica 2:6 (1:2, 1:1, 0:3)

Góly: 15. Ondrášik Šimon, 38. Drga Ľubomír - 1. Poprocký Pavol, 14. Smida Ivo, 25. Kližan Tomáš, 41. Poprocký Pavol, 57. Smida Ivo, 59. Poprocký Pavol
Návšteva: 21 divákov

6. Kolo

Trenčania z AS po dvoch prehrách za sebou vošli do zápasu s Lidom piatimi strelenými gólmi v prvej tretine, zatiaľ čo inkasovali len raz. Po druhej dvadsaťminútovke vyhrávali už 10:2 a v treťom dejstve k skóre pripísali ďalšie tri góly (13:2). Po zápase sa pre sociálne siete vyjadril tréner Trenčanov - Lukáš Kuzl: „S predvedeným výkonom hráčov som veľmi spokojný. Chlapci sa snažili po celý zápas dodržiavať pokyny. Súper nás napádal celkom vysoko, nám sa však darilo z tlaku dostávať, z čoho vznikali pekné rýchle útočné akcie okorenené vysokým počtom gólov“.

FBK AS Trenčín Červení - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 13:2 (5:1, 5:1, 3:0)

Góly: 9. Velek Brunko, 11. Sedláček Karol, 12. Meliš Marek, 16. Oravec Šimon, 19. Maruškanič Lucas, 24. Maruškanič Lucas, 29. Sedláček Karol, 30. Sedláček Karol, 39. Malík Matúš, 40. Meliš Marek, 43. Jurák Marek, 48. Oravec Šimon, 56. Oravec Šimon - 20. Schüller Radovan, 40. Kušnárik Martin

EXEL vycestoval na pôdu Trenčína, kde otvoril skóre už v piatej minúte, zatiaľ čo domácim z 1. FBC sa ešte počas prvého dejstva podarilo stav otočiť na 2:1. V priebehu prostrednej tretiny sa hosťom síce podarilo otočiť zmeniť na 2:3 vo svoj prospech, no domáci zásluhou Matúša Kyselicu vyrovnali. V poslednom dejstve sa darilo „Snajprom“, ktorí svoj náskok navýšili o 3 góly (3:6), vďaka čomu si na konto pripísali ďalšie 3 body. Po stretnutí sa pre sociálne siete vyjadril autor gólu z 59. minúty - „Snajper“ Alex Pápay: „Zápas nebol zlý, ale nedokázali sme premeniť veľké množstvo šancí. Na lopte sme boli lepší, aj florbalovejší, všetky góly sme však dostali z vlastných zaváhaní. Som rád, že sme naďalej neporazení a snáď to tak aj ostane.“

1. FBC Florbal Trenčín - EXEL Snipers Bratislava 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Góly: 9. Mikolka Andrej, 17. Večeřa Jakub, 36. Kyselica Matúš - 5. Nyitray Samuel, 26. Vrábel Martin, 26. Ševčík Timotej, 43. Pacek Marek, 58. Lalik Tomáš, 59. Pápay Alex

7. kolo

Do zápasu proti „Snajprom“ lepšie vstúpila domáca Dubnica, ktorá v priebehu prvej dvadsaťminútovky skórovala 2krát, zatiaľ čo hostí ku gólovému momentu nepustila. EXEL sa však vrátil do hry v prostrednom dejstve, počas ktorého nadelil súperom 3 góly. Domácim sa v priebehu tretej tretiny podarilo vyrovnať najprv na 3:3 a v 45. minúte na 4:4, posledných 15 minút hry však bolo opäť v réžii hostí, ktorí sa presadili ešte 4krát a nedopustili tak deleniu bodov (8:4). Najefektívnejším hráčom zápasu sa stal päťbodový Alex Pápay (3+2)

ŠK Victory Stars Dubnica n/V - EXEL Snipers Bratislava 4:8 (2:0, 0:3, 2:5)

Góly: 15. Paksi Alexander, 20. Paksi Alexander, 43. Pasqualon Nicolas, 45. Drga Ľubomír - 24. Pápay Alex, 36. Pápay Alex, 39. Roľko Lukáš, 45. Vrábel Martin, 48. Vrábel Martin, 55. Fronc Jakub, 58. Pápay Alex, 59. Vrábel Martin
Návšteva: 31 divákov

Domáce Tsunami v siedmom kole zvíťazilo nad súperom z Lida, rozdielom jediného gólu-6:5. Skóre bolo po štyridsiatich minútach vyrovnané-5:5, no poslednú dvadsaťminútovkou, gólovo otvorilo ešte v 41. minúte Tsunami, vďaka čomu si následne pripísalo tri body. Najlepším hráčom zápasu sa stal útočník Lida - Samuel Ferenc (3+1).

Tsunami Záhorská Bystrica - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 6:5 (2:2, 3:3, 1:0)

Góly: 7. Mikluščák Valentín Pavel, 17. Poprocký Ján, 22. Poprocký Ján, 28. Zigo Michal, 34. Mekota Matúš, 41. Smida Ivo - 1. Csizmazia Denis, 20. Ferenc Samuel, 26. Ferenc Samuel, 32. Takáč Lukáš, 33. Ferenc Samuel
Návšteva: 26 divákov

Víťazne naladení Trenčania z AS v derby proti 1. FBC viedli po prvej tretine 4:1. V druhom dejstve raz inkasovali a neskôr si na skóre pripísali piaty gól (5:2). V poslednej tretine AS pridal ďalšie 4 góly, zatiaľ čo inkasoval raz (10:3). Časť vyjadrenia strelca desiateho gólu Adama Krecháča pre sociálne siete: „Zápas sa skončil zaslúženou výhrou nášho tímu a bol veľmi podstatný na našliapnutie víťaznej vlny do ďalších dôležitých bojov. Zo začiatku bola hra vyrovnaná, ale po rýchlych góloch na konci prvej tretiny sme dostali sebavedomie a kľud na hokejky, čo sa ukázalo aj na našej kombinačnej hre a radosti z florbalu. V tíme vládne dobrá atmosféra, podporujú sa všetky tri formácie, ktoré nastúpili v derby a pomohli uchmatnúť tri body spod Trenčianskeho hradu.“

1. FBC Florbal Trenčín - FBK AS Trenčín Červení 3:10 (1:4, 1:1, 1:5)

Góly: 9. Mikolka Andrej, 28. Mikolka Andrej, 52. Hacek Alexander - 2. Oravec Šimon, 14. Surma-miklošík Jerguš, 17. Kollár Timotej, 20. Jurák Marek, 35. Kollár Timotej, 42. Daranský Michal, 45. Kollár Timotej, 47. Jaššo František, 51. Kollár Timotej, 54. Krecháč Adam

8. kolo

EXEL vycestoval do Záhorskej Bystrice, kde po prvých dvadsiatich minútach vyhrával 5:0. V prostrednej časti hry oba celky skórovali po dvoch góloch (7:2), zatiaľ čo v poslednom dejstve padli už len 2 góly, jeden v 53. minúte, ktorého autorom bol „Snajper“ Samuel Nyitray na 8:2 a druhý v 53. minúte, ktorý strelil domáci hráč Matuš Tvrdoň, čim sa skóre upravilo na konečných 8:3. Po zápase sa pre sociálne siete vyjadril obranca hostí-Kristián Leško: „Zápas bol podľa mňa veľmi atraktívny pre divákov a celý tím sa snažil vydať zo seba to najlepšie, čo sa nám podarilo a tímovo sme tento derby zápas vyhrali. Skoro celý tím hral dnešný zápas nad svoje možnosti a nebáli sme sa vystreliť z diaľky, z čoho bol väčšinou aj gól. Som veľmi spokojný s dnešnou predvedenou hrou.“

Tsunami Záhorská Bystrica - EXEL Snipers Bratislava 3:8 (0:5, 2:2, 1:1)

Góly: 28. Tvrdoň Matúš, 29. Tvrdoň Matúš, 54. Tvrdoň Matúš - 3. Krížik Viktor, 8. Vrábel Martin, 12. Vrábel Martin, 17. Pacek Marek, 20. Pauhof Tobias, 24. Pápay Alex, 35. Vrábel Martin, 53. Nyitray Samuel
Návšteva: 54 divákov

Dubnica síce v štvrtej minúte zápasu na domácej pôde viedla, no hostia z bratislavského Lida sa ešte v prvej tretine ujali vedenia, vďaka trom gólom. Počas druhého dejstva Dubnica skórovala 3krát, zatiaľ čo inkasovala 2krát, no aj naďalej prehrávala rozdielom jediného gólu-4:5. V tretej tretine sa však domácim podarilo skóre vyrovnať až 3 krát a vďaka gólu, ktorý padol 8 sekúnd pred koncom zápasu aj zvíťaziť-8:7. Najlepším hráčom zápasu sa stal domáci hráč-Tomás Huňa (2+2).

ŠK Victory Stars Dubnica n/V - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 8:7 (1:3, 3:2, 4:2)

Góly: 4. Drga Ľubomír, 23. Huňa Tomáš, 38. Florek Matej, 39. Paksi Alexander, 47. Huňa Tomáš, 58. Huňa Matúš, 60. Jurašek Matúš, 60. Ondrášik Šimon - 5. Ferenc Samuel, 10. Brečka Ján, 17. Vrchovský Filip, 27. Brečka Ján, 38. Hurinský Lukáš, 52. Šebesta Adam, 58. Ferenc Samuel
Návšteva: 32 divákov

Zdroje: 1fbctrencin.sk, Instagram snipersbratislava, Instagram fbkastrencin, Facebook FBK AS Trenčín Florbal