1. LIGA DORASTENCOV - VÝCHOD: Líderstvo bez straty bodu patrí Žilinčanom, súťaž pokračuje v sobotu

1. liga dorastencov - Východ má za sebou prvú tretinu kôl, počas ktorej sa najlepšie darilo žilinským „Kobylkám“ so skóre 30:12. Bez straty bodov je aj tím FaBK ATU, ktorý v zápasoch skóroval 18krát

Top trojku uzatvárajú Martinčania, ktorí podľahli súperovi len raz a na druhú priečku strácajú tri body

Najlepším hráčom v bodovacej tabuľke (13) a počte strelených gólov (9) je Juraj Čekan z Florka, zatiaľ čo líderstvo v tabuľke asistencii (6) patrí Pavlovi Jonekovi zo Žiliny.

1. kolo

Počas otváracieho zápasu prvého kola Martinčania vyzvali súpera z Dolného Kubína. Stretnutie sa nieslo v znamení remízy, čoho dôkazom bolo vyrovnané skóre 4:4 po štyridsiatich minútach. V treťom dejstve sa však vedenia ujali Turčania, ktorí do siete súpera skórovali štyrikrát. Hosťom z Oravy sa síce podarilo dvomi gólmi náskok domácich znížiť, no 3 body si už Martinčania nenechali ujsť.

Florbalová akadémia Martin - Žatva 90 Dolný Kubín 8:6 (1:1, 3:3, 4:2)

Góly: 13. Hanus Adam, 25. Chochula Daniel, 28. Katreniak Oliver, 28. Baráni Marko, 41. Baráni Marko, 44. Chochula Daniel, 51. Katreniak Oliver, 53. Katreniak Oliver - 4. Foltín Samuel, 23. Lakoštík Martin, 33. Sporka Patrik, 34. Orolím Matej, 50. Jokel Jonatan, 57. Orolím Matej

Návšteva: 20 divákov

Žilinčania na domácej pôde privítali súperov zo Sabinova a boli to práve „Kobylky“, ktoré sa tešili z víťazstva 9:2. Domácim k úspechu dopomohol najmä Adam Sabol a to štyrmi bodmi (3+1).

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - FBC Predator Sabinov 9:2 (3:0, 2:1, 4:1)

Góly: 1. Dudjak Andrej, 16. Jonek Pavol, 19. Dudjak Andrej, 28. Sabol Adam, 35. Sabol Adam, 41. Dudjak Andrej, 43. Šugár Leonard, 47. Adamov Adam, 49. Sabol Adam, 52. Fatršík Michal - 38. Adamečko Marek, 51. Palenčar Patrik

Derby o Košice prinieslo vyrovnané a zaujímavé stretnutie. V prvom dejstve sa tromi gólmi podarilo presadiť Florku, no hráči z FaBK ATU prebrali druhú dvadsaťminútovku do vlastných rúk a otočili skóre vo svoj prospech na 4:3. V 55. minúte sa Florku síce podarilo vyrovnať na 5:5 ale ATU sa s deľbou bodou vyrovnať nechcelo a necelé 2 minúty pred koncom zásluhou Zdenka Melišku upravilo skóre na konečných 6:5.

FK Florko Košice - FaBK ATU Košice 5:6 (3:0, 0:4, 2:2)

Góly: 7. Čekan Juraj, 10. Čekan Juraj, 16. Liško Martin, 45. Liško Martin, 55. Čekan Juraj - 27. Feňo Michal , 29. Meliška Zdenko, 33. Valent Matej, 38. Cirbus Patrik, 45. Feňo Michal, 59. Meliška Zdenko
Návšteva: 73 divákov

2. kolo

Martinčania v druhom kole súperili s hosťujúcim Sabinovom. Lepší vstup do zápasu mali práve domáci, no aj napriek tomu boli hostia nepríjemným súperom. 3 body nakoniec brali Turčania po výsledku 6:4, ku ktorému im štyrmi gólmi dopomohol Adam Hanus.

Florbalová akadémia Martin - FBC Predator Sabinov 6:4 (2:1, 3:1, 1:2)

Góly: 8. Franek Michal, 17. Katreniak Oliver, 26. Hanus Adam, 32. Hanus Adam, 37. Hanus Adam, 45. Hanus Adam - 19. Palenčar Patrik, 36. Petrík Marko, 56. Petrík Marko, 57. Petrík Marko

Návšteva: 30 divákov

Hráči Dolného Kubína vycestovali do Žiliny a boli to práve Oravčania, ktorí v tretej minúte otvorili skóre. Žilinské "Kobylky" však nezaváhali a ešte v prvom dejstve otočili na 3:1 vo svoj prospech. Po troch dejstvách napokon vyhrali so skóre 8:5. Tri body v dresoch domácich nahrali Michal Chládecký (0+3), Pavol Jonek (0+3) a Adam Sabol (3+0).

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Žatva 90 Dolný Kubín 8:5 (3:1, 3:3, 2:1)

Góly: 4. Sabol Adam, 15. Sabol Adam, 19. Šugár Leonard, 22. Šugár Leonard, 28. Brída Tomáš, 34. Sabol Adam, 51. Habrún Jakub, 60. Potoček Matej - 3. Orolím Matej, 26. Škuta Štefan, 35. Škuta Štefan, 39. Lakoštík Martin, 60. Foltín Samuel

3. kolo

Košičania z FaBK ATU nechybovali ani v druhom zápase a hosťujúci Dolný Kubín zdolali 7:4. Boli to však práve hostia, ktorí otvorili gólovú listinu prvej tretiny, v ktorej zároveň zvíťazili so skóre 2:1 a počas tretej tretiny vyrovnali v 49. minúte na 4:4. Domáci však do záveru stihli skórovať ešte 3krát a to aj zásluhou Zdenka Melišku, ktorý si za zápas pripísal 4 góly.

FaBK ATU Košice - Žatva 90 Dolný Kubín 7:4 (1:2, 3:0, 3:2)

Góly: 20. Meliška Zdenko, 35. Meliška Zdenko, 37. Feňo Michal, 38. Meliška Zdenko, 53. Meliška Zdenko, 57. Cirbus Patrik, 58. Lackner Richard - 5. Lakoštík Martin, 16. Meško Šimon, 42. Sporka Patrik, 49. Meško Šimon

Návšteva: 23 divákov

Domáci Sabinov privítal v zápase tretieho kola súperov z Florka, ktoré si po prehranom derby napravilo radosť výhrou 6:1. O výhru Košičanov sa najviac pričinil Juraj Čekan štyrmi bodmi (3+1).

FBC Predator Sabinov - FK Florko Košice 1:6 (1:3, 0:1, 0:2)

Góly: 17. Kollár Lukáš - 5. Čekan Juraj, 11. Čekan Jakub, 18. Hrabovský Matej, 29. Čekan Juraj, 50. Kopejtko Samuel, 60. Čekan Juraj

Zápas na Rosinskej ceste v Žiline priniesol duel dvoch tímov, ktoré počas prvých dvoch zápasov nestratili ani bod a to okrem domácich aj hostí z Turca. Žilinské „Kobylky“, si však nenechali zobrať body ani do tretice a Martinčanov porazili s konečným výsledkom 13:5, najmä vďaka štvorbodovému Matejovi Potočekovi (3+1).

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina - Florbalová akadémia Martin 13:5 (2:1, 5:2, 6:2)

Góly: 2. Potoček Matej, 19. Chládecký Michal, 23. Potoček Matej, 27. Sabol Adam, 31. Potoček Matej, 35. Dudjak Andrej, 39. Dudjak Andrej, 44. Šugár Leonard, 46. Šugár Leonard, 49. Dudjak Andrej, 49. Fatršík Michal, 52. Sabol Adam, 54. Habrún Jakub - 13. Franek Michal, 33. Baráni Marko, 35. Chochula Daniel, 44. Hanus Adam, 55. Franek Michal

4. kolo

FaBK ATU Košice získali tri body aj v treťom zápase po sebe vďake výhre nad domácim celkom zo Sabinova. Hostia však na svoj prvý gól museli čakať až do druhej tretiny a ani jednému z tímov sa nepodarilo presadiť počas deviatich vylúčení. K výsledku 5:1 tromi gólmi Košičanom pomohol Michal Feňo.

FBC Predator Sabinov - FaBK ATU Košice 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Góly: 37. Klembara Adam - 28. Feňo Michal, 38. Feňo Michal, 47. Meliška Zdenko, 48. Cirbus Patrik, 54. Feňo Michal
Návšteva: 123 divákov

Prvú tretinu súťaže zakončil duel medzi domácim Florkom a súperom z Dolného Kubína. Po dvoch tretinách hry vyhrávali práve hostia (5:2), no domáci do poslednej dvadsaťminútovky dali všetko a zápas vyrovnali aj vďaka dvom gólom v poslednej minúte na 7:7. Najproduktívnejším hráčom sa stal Košičan Juraj Čekan, ktorý tímu dopomohol k víťazstvu tromi gólmi a dvomi asistenciami.

FK Florko Košice - Žatva 90 Dolný Kubín 7:7 (1:2, 1:3, 5:2)

Góly: 14. Králik Viktor, 33. Čekan Juraj, 46. Čekan Juraj, 58. Liško Martin, 59. Kopejtko Samuel, 60. Čekan Juraj, 60. Kopejtko Samuel - 2. Trnkócy Michal, 9. Hutira Jakub, 25. Foltín Samuel, 32. Orolím Matej, 39. Meško Šimon, 42. Lakoštík Martin, 51. Orolím Matej