1. LIGA DORASTENCOV - ZÁPAD: Po štyroch kolách je lídrom tabuľky Snipers Bratislava

Počas januárových dní boli na programe 4 kolá zápasov dorastencov. Najviac sa doposiaľ, v prvej tretine nadstavbovej časti dorasteneckej súťaže, darilo Bratislavčanom z Exel Snipers, ktorí vyhrali všetky 3 zápasy a súperom nastrieľali 39 gólov

Najlepším hráčom bodovacej tabuľky je Marek Pacek z EXEL Snipers Bratislava (10 bodov), ktorý je zároveň lídrom aj gólovej tabuľky (8) a jeho spoluhráč Samuel Nyitray má najvyšší počet asistencií (6).

1. kolo

Záhorská Bystrica bola centrom diania úvodného zápasu prvého kola, v ktorom domáce Tsunami vyzvalo súperov z ŠK Lido Prírodovedec Bratislava. Ešte v 48. minúte vyhrávali domáci 4:1, no v priebehu posledných necelých dvanástich minút sa Bratislavčanom podaril famózny obrat na 5:4, pričom piaty gól padol len 58 sekúnd pred koncom zápasu. Najlepším hráčom zápasu bol Radovan Schüller, ktorý asistoval na 3 góly Lida.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava - Tsunami Záhorská Bystrica 5:4 (1:0, 0:2, 4:2)

Góly: 7. Brečka Ján, 49. Brečka Ján, 53. Hurinský Lukáš, 57. Ferenc Samuel, 60. Ferenc Samuel - 22. Báb Viktor, 28. Čilijak Tomáš, 42. Smida Ivo, 43. Krajčír Roman

Zápasové info: Prehľad :: Štatistiky :: Zostavy :: Herné situácie

Prvé kolo prinieslo aj derby medzi trenčianskymi tímami. FBK AS zvíťazil presvedčivo 9:1 nad 1.FBC najmä zásluhou Timoteja Kollára (2+1), ktorý pre sociálne siete klubu po zápase povedal: „Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať a to sa nám aj podarilo. Hneď zo začiatku zápasu sme dokázali gólovo odskočiť a dodržiavať taktické pokyny. Zápas sme kontrolovali celých 60 minút a súperovi sme nič nedarovali. Mne osobne sa hralo veľmi dobre, vyšli mi aj nejaké kľučky, takže z môjho pohľadu dobrý zápas.“

FBK AS Trenčín Červení - 1. FBC Florbal Trenčín 9:1 (6:0, 2:0, 1:1)

Góly: 4. Sedláček Karol, 4. Maruškanič Lucas, 5. Oravec Šimon, 9. Meliš Marek, 15. Kollár Timotej, 17. Kollár Timotej, 35. Oravec Šimon, 39. Jurák Marek, 49. Jurák Marek - 55. Galajda Matúš

Návšteva: 88 divákov

Timotej Kollár. FOTO: Peter Kapusta / AS Trenčín Florbal

Záverečný zápas prvého kola priniesol gólovú smršť. Exel Snipers Bratislava porazil na domácej pôde ŠK Victory Stars Dubnica n/V vysoko 18:0. Bodovo najviac sa na výsledku podieľal Marek Pacek (3+2).

EXEL Snipers Bratislava - ŠK Victory Stars Dubnica n/V 18:0 (7:0, 8:0, 3:0)

Góly: 2. Pacek Marek, 7. Roľko Lukáš, 12. Pápay Alex, 17. Citovický Maxim, 17. Nyitray Andrej, 18. Blaško Nicolas, 19. Očkaik Matúš, 23. Pacek Marek, 23. Očkaik Matúš, 24. Blaško Nicolas, 27. Pacek Marek, 31. Roľko Lukáš, 31. Fronc Jakub, 36. Nyitray Samuel, 40. Roľko Lukáš, 43. Galbiati Davide, 43. Blaško Nicolas, 48. Leško Kristián

Návšteva: 35 divákov

2. kolo

ŠK Lido na domácej pôde vyzvalo súperov z Dubnice. Po prvých dvoch dejstvách bol stav nerozhodný (4:4), no Bratislavčania zobrali tretiu tretinu do vlastných rúk a k vyrovnanému skóre pridali 3 ďalšie góly, vďaka čomu si na konto pripísali druhú výhru.

ŠK Lido Prírodovedec Bratislava - ŠK Victory Stars Dubnica n/V 7:4 (2:2, 2:2, 3:0)

Góly: 12. Hurinský Lukáš, 17. Takáč Lukáš, 22. Slamka Dávid, 29. Kušnárik Martin, 46. Vrchovský Filip, 49. Ferenc Samuel, 55. Takáč Lukáš, 56. Takáč Lukáš - 5. Ondrášik Šimon, 14. Jurašek Matúš, 25. Drga Ľubomír, 37. Olekšák Marco, 49. Ondrášik Šimon, 56. Jurašek Matúš

Návšteva: 20 divákov

Exel Snipers Bratislava v druhom kole zvíťazil nad súpermi z Tsunami Záhorská Bystrica. V ich prospech rozhodlo práve druhé dejstvo, v ktorom zvíťazili 4:1, ostatné tretiny boli gólovo vyrovnané (1.-1:1, 3.-4:4). Najproduktívnejším hráčom zápasu sa stal Matúš Tvrdoň z Tsunami (3+1).

EXEL Snipers Bratislava - Tsunami Záhorská Bystrica 9:6 (1:1, 4:1, 4:4)

Góly: 13. Pacek Marek, 21. Pápay Alex, 22. Marioth Matej, 28. Pacek Marek, 38. Vrábel Martin, 55. Pacek Marek, 59. Pápay Alex, 60. Vrábel Martin, 60. Vrábel Martin - 4. Tvrdoň Matúš, 30. Tvrdoň Matúš, 49. Báb Viktor, 51. Mekota Matúš, 53. Tvrdoň Matúš, 58. Poprocký Pavol

Návšteva: 54 divákov

Hráči ŠK Lido v zápase proti Dubnici. FOTO: Hugo Votruba.

3. kolo

Tsunami si v treťom kole užilo chuť víťazstva po napínavom domácom dueli s 1. FBC Florbal Trenčín. Po prvých dvoch dejstvách bol stav vyrovnaný (3:3), no v poslednej dvadsať minútovke sa domácim, podarilo presadiť až trikrát a súperov už do gólovej príležitosti nepustili. K výhre tímu najviac prispel Matúš Mekota (1+2).

Tsunami Záhorská Bystrica - 1. FBC Florbal Trenčín 6:3 (2:2, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Poprocký Pavol, 16. Mekota Matúš, 29. Šajbidor Michal, 43. Tvrdoň Matúš, 56. Smida Ivo, 58. Mikluščák Valentín Pavel - 7. Hacek Alexander, 18. Mikolka Andrej, 31. Mikolka Andrej

Návšteva: 23 divákov

Florbalistom z FBK AS Trenčín Červení sa podaril zisk troch bodov po výhre nad ŠK Victory Stars Dubnica n/v 8:0. Najefektívnejším hráčom zápasu bol Adam Krecháč, ktorý raz skóroval a na ďalšie 2 góly nahral.

ŠK Victory Stars Dubnica n/V - FBK AS Trenčín Červení 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)

Góly: 8. Kútik Dominik, 9. Surma-miklošík Jerguš, 10. Krecháč Adam, 28. Jaššo František, 28. Velek Brunko, 29. Jurák Marek, 42. Daranský Michal, 55. Malík Matúš

Návšteva: 22 divákov

Tím EXEL Snipers Bratislava okúsil chuť víťazstva aj v domácom derby, v ktorom vyhral presvedčivo nad súpermi z ŠK Lido 12:0. Na výhre svojho tímu sa najviac podieľal Samuel Nyitray, ktorý si na konto pripísal gól a 3 asistencie.

EXEL Snipers Bratislava - ŠK Lido Prírodovedec Bratislava 12:0 (4:0, 3:0, 5:0)

Góly: 4. Roľko Lukáš, 12. Pacek Marek, 14. Nyitray Samuel, 18. Vrábel Martin, 31. Pauhof Tobias, 35. Pápay Alex, 39. Očkaik Matúš, 43. Pauhof Tobias, 50. Blaško Nicolas, 53. Očkaik Matúš, 56. Pacek Marek, 58. Pápay Alex

4. kolo

Tsunami Záhorská Bystrica si pripísalo ďalší výherný zápas, v ktorom zdolala súperov z FBK AS Trenčín. Pre domácich Záhorákov to bol podobný scenár ako v poslednom zápase a vyrovnané skóre 3:3 po dvoch tretinách opäť upravili v poslednej dvadsať minútovke tromi gólmi a inkasovali už len raz. Dvomi gólmi a dvomi asistenciami tímu k výhre pomohol najlepši hráč zápasu Matúš Tvrdoň.

Tsunami Záhorská Bystrica - FBK AS Trenčín Červení 6:4 (3:1, 0:2, 3:1)

Góly: 7. Smida Ivo, 10. Smida Ivo, 14. Tvrdoň Matúš, 41. Švec Lucas Roland, 50. Tvrdoň Matúš, 60. Smida Ivo - 17. Žiško Adam, 28. Oravec Šimon, 31. Oravec Šimon, 53. Kollár Timotej

Návšteva: 42 divákov

1. FBC Florbal Trenčín si vo štvrtom kole pripísal prvú výhru v súťaži na pôde Dubnice nad Váhom.

Po výhre 4:2 neskrýval nadšenie tréner Trenčanov Norbert Ondrášík, ktorý sa pre sociálne siete vyjadril: „To, že nás čaká veľmi ťažký a dôležitý zápas, nám bolo jasné už pred jeho začiatkom. Navyše, prispôsobiť sa povrchu domácej haly nie je jednoduché. Chlapcov som upozornil na iný odskok loptičky i niektoré ďalšie veci, na ktoré nie sú zvyknutí. Som rád, že sme k zápasu pristúpili zodpovedne, hoci pár chybami v obrane sme dali súperovi určité šance. V kritických momentoch nás podržal brankár Šlosár. Dôležité bolo, že sme domácich ani raz nepustili do vedenia a na oba ich vyrovnávajúce góly sme dokázali veľmi rýchlo odpovedať. V závere sme sa zbytočne nechali vyprovokovať, to sa nám v budúcnosti jednoducho stať nesmie. Rezervy vidím stále aj v rozohrávke a zakončení, celkove som však s prístupom k zápasu spokojný. Vyzdvihnúť musím aj kolektívny výkon, ale napriek tomu by som chcel osobitne vyzdvihnúť výkony Šlosára a Lišku.“

ŠK Victory Stars Dubnica n/V - 1. FBC Florbal Trenčín 2:4 (1:2, 1:2, 0:0)

Góly: 9. Ondrášik Šimon, 25. Drga Ľubomír - 1. Mikolka Andrej, 10. Hacek Alexander, 26. Kováčik Krištof, 37. Košinár Filip

Návšteva: 45 divákov

Dorastenci sa vrátia na ihriská po reprezentačnej pauze 11. februára.