1. LIGA MUŽOV: Finále je v plnom prúde, oba zápasy skončili s rovnakým výsledným skóre

Súboj o absolútne víťazstvo tejto sezóny v 1. lige mužov sa začal už počas víkendu /11,12.3/ v Detve. Domácemu tímu pomáhala počas oboch dní najmä veľká divácka kulisa, no Oravci so súperom zvládli držať krok, o čom svedčí aj tesný rozdiel v skóre.

DTF Team Detva vs. FBK RAptORs (stav série) 2:0

193 divákov sa prišlo pozrieť na prvý finálový duel, v ktorom po prvej dvadsaťminútovke domáci viedli 2:1. V prostrednom dejstve však RAptORs dokázali 2krát vyrovnať a dokonca ísť do vedenia po góle z 34. minúty (3:4). Domácim sa v tretej tretine podarilo vyrovnať na 4:4 a poslať tak stretnutie do predĺženia, v ktorom sa presadili vďaka Richardovi Míšekovi a pripísali si tak prvý bod. Najefektívnejším hráčom zápasu sa stal trojbodový útočník RAptORs-Matúš Vnenčák (1+2).

Počas nedeľného duelu sa Podpoľancom opäť podarilo skórovať ako prvým a po štyridsiatich minútach viedli 4:0. RAptORs však na pôde Detvi zabojovali a necelé tri minúty pred koncom dokonca vyrovnali na 4:4, no gólom z 59. minúty sa o tesnú výhru Detvy a druhý bod vo finálovej sérii postaral Daniel Sabo, ktorý sa zároveň stal najefektívnejším hráčom zápasu (4+0).

DTF team Detva - FBK RAptORs 5:4 pp (2:1, 1:3, 1:0, 1:0) 1:0

Góly: 14. Ďurik Ľubomír, 20. Kulich Vladimír, 28. Masár Pavol, 45. Ďurik Ľubomír, 63. Míšek Richard - 20. Hvoľka Matej, 27. Nožina Kristián, 29. Vnenčák Matúš, 34. Oselský Marián
Návšteva: 193 divákov

DTF team Detva - FBK RAptORs 5:4 (2:0, 2:0, 1:4) 2:0

Góly: 14. Sabo Daniel, 19. Ivan Alek, 23. Sabo Daniel, 38. Sabo Daniel, 59. Sabo Daniel - 44. Vnenčák Matúš, 45. Michlík David, 56. Vnenčák Matúš, 58. Adamčík Martin
Návšteva: 156 divákov

Detva má po dvojkole na konte dve výhry a k dispozícii majstrovský mečbal. Ale séria sa už tento víkend prenesie do Rabče, kde budú mať RAptORs výhodu domáceho prostredia a súperom len tak nič nedarujú.