1. liga mužov odštartovala úvodným dvojkolom. Štyri tímy bodovali naplno

Druhá najvyššia súťaž mužov má za sebou úvodné dvojkolo

Prvý septembrový víkend patril mužskej 1. lige v ktorej pôsobí 12 tímov. Štyrom z nich sa počas uplynulého víkendu podarilo zabodovať naplno. Konkrétne Dubnici, Topoľčanom, Rabči a Hurikánu BA. 


Strieborný tím poslednej sezóny z Rabče začal súťažný ročník 2023/2024 domácimi výhrami nad Banskou Bystricou a Dolným Kubínom. 

Vstup do sezóny ale aj ambície finalistu z minulej sezóny FBK RAptORs nám priblížil Martin Adamčík, ktorý v minulej sezóne nazbieral 64 bodov. 


"Banská Bystrica nastúpila v sobotu iba o 10 hráčoch, preto zvolila taktiku zabezpečenej obrany a hry na protiútoky. V zápase sme nepodali najlepší výkon, na hráčoch bol vidieť viac ako 5 mesačný oddych od florbalu. Boli sme však lepším tímom a dokázali sme bez problémov dokráčať k 3 bodom, a to najmä vďaka štvorgólovému náskoku z prvej tretiny. 

V nedeľu s Dolným Kubínom to už bol odlišný zápas. Na 3 body sme sa nadreli, keďže nám hostia nedarovali ani centimeter palubovky. Diváci boli svedkami vyrovnaného a fyzického zápasu, ktorý sa nám podarilo definitívne zlomiť až v 3. tretine. 

Čo sa týka očakávaní v tejto sezóne, chceli by sme sa z dobrej pozície prebojovať do play-off a potom sa snažiť dostať čo najďalej. Vieme však, že to bude ťažké, nakoľko liga sa stále viac a viac vyrovnáva a na pár zápasoch nám nebudú môcť pomôcť ani naši juniori, ktorí budú nastupovať v juniorskej extralige." uzavrel Martin Adamčík z FBK RAptORs.


Výborný vstup do sezóny, rovnako na domácej pôde, zaznamenali Topoľčany, keď zdolali Starú Ľubovňu aj Michalovce. Na ihrisku súperov naplno zabodoval Hurikán Bratislava, ktorý zdolal tesne Čadcu a potom výraznejším rozdielom Púchov. Štvrtým celkom s plným počtom bodov je Dubnica, ktorá rovnako ako Hurikán, zdolala Čadcu aj Púchov. Prvá liga mužov pokračuje ďalšími zápasmi v rozmedzí od 15. do 23. septembra. Na programe budú zápasy 3. a 4. kola. 


Výsledky prvého kola 1. ligy mužov: https://www.szfb.sk/sk/article/suhrn-vysledkov-zo-dna-2-9-2023

 

Výsledky druhého kola 1. ligy mužov: https://www.szfb.sk/sk/article/suhrn-vysledkov-zo-dna-3-9-2023

 

 


Súvisiace články


Odoberajte newsletter